SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.04.2015 23:00
Słynny już przeszczep głowy to zagrywka Hideo Kojimy? Jesteśmy pewni, że tak!
4162V

Słynny już przeszczep głowy to zagrywka Hideo Kojimy? Jesteśmy pewni, że tak!

Zapewne każdy z Was słyszał już o tym, że w najbliższych latach ma być podjęta próba przeszczepienia komuś głowy. A czy zastanawialiście się, jaki ma to  związek z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain?

Nie od dziś wiemy, że Hideo Kojima uwielbia zaskakiwać graczy już od pierwszej części swojej sagi Metal Gear Solid. Lecz to, co sprawił nam tym razem, przebija wszelkie granice i może okazać się akcją na miarę dekady, a nawet i całej historii naszej branży.

Okazuje się, że Internauci znów nas nie zawiedli, a forum NeoGAF okazało się być świetnym polem do dyskusji na ten temat. A co odnaleziono w Sieci i różnych materiałach? 

Po pierwsze - i najważniejsze - spójrzcie na obydwa poniższe zdjęcia.

Przypadek? Jakby tego było mało, wczoraj nasz łysawy doktorek założył sobie Twittera, na którym od kilku godzin pojawiają się dziwne tweety, a nawet osoby, których nikt normalny by się nie spodziewał tam ujrzeć.

 

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby na profilu nie zjawił się sam David Hayter z postem "Zawsze mam sekrety.". Na tym moglibyśmy już zakończyć nasz wywód, lecz jakby komuś było mało dowodów, zapraszam do dalszych rozważań.

Internauci odkryli również, że konferencja prasowa Doktora Cavanero odbyła się na Cyprze, a na tej samej wyspie znajduje się szpital z pierwszego zwiastuna Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Dodatkowo logo  wystąpienia głosi "Wszystko, co wiesz, jest nieprawdą" (Everything you know is wrong) i jest utrzymane w kolorystyce oraz stylistyce charakterystycznej dla ostatniej części sagi. Jakby tego było mało wykład odbywał się na konferencji TED Limassol, co składa się na słowa - Solid Metals.
A skoro wszystko jest nieprawdą, to czy możemy do tego zaliczyć odejście Hideo Kojimy z Konami? 

Kolejną poszlaką jest to, że pewien związek z konferencją ma nicejski oddział Wargamingu, a sam pacjent - Valery Spiridonov -  na zdjęciu profilowym na Facebooku ustawił siebie z widokiem bionicznej ręki - tak, podobnej do tej, jaką ma Big Boss.
Dodajmy, że wspomniany Valery Spiridonov jest podobno związany z branżą gier wideo, a co więcej - jest deweloperem. Chwila szperania po Sieci i trafiamy na...  profil Vala Spiridonova, człowieka piastującego stanowisko "game development supervisor" w dodatku łudząco podobnego do wspomnianego wyżej pacjenta. Dalsze przykłady można by mnożyć w nieskończoność, lecz nikt już nie powinien mieć wątpliwości, że Hideo Kojima wykreował najlepszą akcję marketingową jaką ktokolwiek i kiedykolwiek, mógłby sobie wyobrazić. Nie tylko wywiódł w pole wszystkich swoich fanów - udało mu się wyrolować cały świat.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1031440&page=11

Tagi: David Hayter geniusz hideo kojima konami marketing