Zaskakujący ruch PlayStation. Firma reaguje na błąd sprzed miesięcy i oferuje wymianę

Gry
3616V
PlayStation Logo
Mateusz Kucharski | 11.07, 13:47

O problemie wiele osób już zapomniało, lecz PlayStation wyszło z bardzo ciekawą inicjatywą. Oddział firmy poinformował, że gracze mogą wymienić grę z powodu błędu z lutego.

Japoński oddział PlayStation zamieścił informację, która zaskoczyła wiele osób. Ale po kolei. Final Fantasy VII Rebirth to jedna z najlepszych gier, która pojawiła się w tym roku ekskluzywnie na konsolę PlayStation 5. Niestety nie zabrakło komplikacji przy premierze. Otóż gracze z Japonii padli ofiarą dość niespodziewanego błędu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Płyty z Final Fantasy VII Rebirth zostały błędnie oznaczone podczas procesu tłoczenia. Tytuł jest tak ogromny, że konieczne było użycie dwóch dysków i przez błąd na produkcji doszło do pomylenia informacji o dysku instalacyjnym i tym z grą. Square Enix zareagowało oczywiście na całą sytuację i zamieściło krótką instrukcję, aby gracze uniknęli potencjalnych problemów.

To jednak nie wszystko. PlayStation Japan właśnie opublikowało wpis, w którym poinformowało japońskich graczy o możliwości wymiany płyt na te z właściwym oznaczeniem.

PlayStation Japan oferuje zamienniki błędnie oznaczonych płyt Final Fantasy VII Rebirth! Płyty z danymi i płyta do gry zostały zamienione oznaczeniami. Można wysłać 2 płyty do wymiany w Japonii.

Japońscy gracze mają możliwość wypełnienia specjalnego formularza, a następnie wysłania posiadanych płyt. W zamian otrzymają dyski zawierające poprawne informacje. Złe oznaczenie w żaden sposób nie wpływa na działanie gry, choć dla mniej uważnych graczy może to być nieco mylące. Z pewnością znajdą się osoby, które skorzystają z oferty Sony.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Final Fantasy VII Rebirth.

Źródło: X: Genki

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper