Xbox Game Pass Standard: Kiedy pojawią się gry? Nowe informacje i zmiany w subskrypcji

Gry
4370V
Xbox Game Pass
Łukasz Musialik | 10.07, 21:15

Microsoft wprowadza znaczące zmiany w usłudze Xbox Game Pass, które wzbudziły wiele pytań wśród graczy. Najważniejsze z nich dotyczy czasu, w jakim gry własne Xboksa pojawią się w subskrypcji “Standard” po premierze.

Chociaż Microsoft nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, dziennikarz Jez Corden, powołując się na swoje źródła w firmie, podaje, że gry mogą pojawić się w Game Pass Standard w okresie od 6 do 12 miesięcy po premierze, a w niektórych przypadkach nawet później. Microsoft ma indywidualnie oceniać każdy tytuł, prawdopodobnie biorąc pod uwagę jego sukces i skalę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Warto przypomnieć, że subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate nadal będą mieli dostęp do gier własnych od dnia premiery. Ta wersja usługi kosztuje obecnie 62,99 zł. Interesujące jest to, że zmiany nie dotkną wersji PC Game Pass. Chociaż cena wzrośnie z 39,99 zł do 47,99 zł miesięcznie, oferta gier pozostanie taka sama jak dotychczas.

Podwyżka cen Xbox Game Pass była przez wielu obserwatorów uważana za nieuniknioną, biorąc pod uwagę liczne przejęcia dokonane przez Microsoft i spowolnienie wzrostu liczby abonentów. Mimo to, usługa nadal pozostaje konkurencyjna cenowo na tle innych ofert na rynku.

Dla graczy oznacza to konieczność przemyślenia swojego podejścia do subskrypcji. Ci, którzy chcą mieć natychmiastowy dostęp do nowych gier, będą musieli rozważyć przejście lub pozostanie na Xbox Game Pass Ultimate. 

Źródło: X

Komentarze (118)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper