To "haniebna sytuacja". Gra porzucona w fazie Wczesnego Dostępu, a Take Two żąda prawie pełnej ceny

Gry (plotka)
3444V
Kerbal
Bartosz Dawidowski | 10.07, 11:09

Sytuacja z Kerbal Space Program 2 robi się coraz bardziej żenująca. Według informacji, które do nas docierają Take Two zwolniło zespół deweloperów gry, ale nie przeszkadza to wydawcy w sprzedawaniu produktu za prawie premierową cenę.

Od kilku tygodni pojawiają się kolejne wieści wskazujące na to, że cały zespół Intercept Games został rozwiązany. Kolejni deweloperzy skarżą się, że nie mają pracy, ale Take Two wciąż utrzymuje wszystko w tajemnicy, nie publikując na ten temat oficjalnego komunikatu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Od 11 czerwca trwa cisza w eterze, która doprowadza fanów Kerbal Space Program 2 do szału. Odbija się to na ocenach gry na Steam. Ostatnie recenzje tej gry są "przytłaczająco negatywne" (tylko 7% ocen zakończono rekomendacją).

Znany Youtuber, ObsidianAnt, który zajmuje się przede wszystkim grami z tematyką kosmiczną i sci-fi, nazywa całą sytuację "haniebną", w związku z tym, że Take Two wciąż sprzedaje Kerbal Space Program 2, które wydaje się na tym etapie porzuconym projektem, za bardzo wysoką cenę. Tylko do jutra tytuł można kupić w "promocji" za 192 zł na Steam (z rabatem zaledwie 20%).

Obsidian Ant wskazuje w swoim filmiku na fakt, że kolejni deweloperzy Kerbal Space Program 2 piszą o zakończeniu pracy w Intercept Games m.in. na X (dawnym Twitterze). Gra zawieszona jest zatem w próżni - fani nie wiedzą czy tytuł wprowadzony na rynek w formie Early Access będzie dalej rozwijany, już z innym zespołem.

Pozostaje czekać na oficjalny komunikat wydawcy i na pewno - przynajmniej na tym etapie - zalecamy nawet nie myśleć o zakupie tej produkcji science fiction.

Źródło: https://youtu.be/m_RPjbzC1bE

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper