Xbox Series X|S zadziwia. Uruchomi gry z PS3 przed PlayStation 5?!

Gry
12939V
XSX
Łukasz Musialik | 09.07, 17:25

Najnowsza aktualizacja trybu deweloperskiego dla konsol Xbox Series X i S przynosi zaskakującą możliwość — potencjalną emulację gier z PlayStation 3. To osiągnięcie może wyprzedzić plany Sony dotyczące wstecznej kompatybilności PS3 na PlayStation 5.

Według informacji przedstawionych przez kanał „Modern Vintage Gamer”, Xbox Series S wykazuje imponujące możliwości emulacji. Najnowsza aktualizacja trybu deweloperskiego wprowadza obsługę Mesa (OpenGL/Vulkan), co teoretycznie otwiera drzwi do emulacji nie tylko PS3, ale nawet Nintendo Switch.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już teraz emulator Nintendo 3DS Citra działa stosunkowo dobrze na konsolach Xbox Series X|S, mimo że jest w fazie alfa. To sugeruje, że w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze większych postępów w tym temacie.

Sytuacja ta stawia Sony w trudnej pozycji. Choć pojawiają się doniesienia o planach wprowadzenia wstecznej kompatybilności PS3 na PlayStation 5, prawdopodobnie będzie ona ograniczona do wybranych tytułów ze względu na skomplikowaną architekturę procesora Cell.

Tryb deweloperski Xbox, pierwotnie stworzony do tworzenia i testowania oprogramowania, otwiera teraz nieoczekiwane możliwości dla entuzjastów gier — Microsoft udostępnia szczegółowe informacje na swojej oficjalnej stronie.

Ta sytuacja może znacząco wpłynąć na rynek konsol, oferując graczom Xboksa dostęp do większej biblioteki gier, która teoretycznie powinna być zarezerwowana dla PlayStation.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (149)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper