Assassin's Creed Shadows znów podpadł Japończykom. Ubisoft w końcu przeprosił

Gry
3430V
Assassin's Creed Shadows Red keyart
Grzegorz Cyga | 09.07, 17:58

Miarka się przebrała. Tworząc Assassin's Creed Shadows, Ubisoft dopuścił się czynu, za który musiał przeprosić Japończyków.

Assassin's Creed Shadows od samego początku mierzy się ze sporą krytyką ze strony japońskich fanów. Jednak o ile o rolę historii w grze, która od zawsze luźno podchodzi do prezentowanych wydarzeń, jest czymś, o co można się spierać, tak bezprawne wykorzystanie własności intelektualnej nie podlega żadnej dyskusji.

Dalsza część tekstu pod wideo

W czerwcu tego roku zauważono, że w grafikach koncepcyjnych, które są zawarte w fizycznym albumie wchodzącym w skład edycji kolekcjonerskiej, została użyta flaga grupy rekonstrukcyjnej piechoty Sekigahara Teppo-tai. 

Problem polega na tym, że nie tylko kłoci się ona z wiernością historyczną, to jeszcze umieszczono ją bez zgody właścicieli. Niedawno Ubisoft Japan potwierdził całe zajście, publikując oficjalne przeprosiny.

Ponadto japoński oddział firmy wydającej grę skontaktował się z przedstawicielami organizacji i przeprosił jej członków. Sekigahara Teppo-tai je przyjęła i potwierdziła, że logo zostało już usunięte z oficjalnej strony gry, a Ubisoft obiecał nie wykorzystywać grafiki w przyszłości. Wyjątkiem stanowi jedynie obecność w albumie ze zdjęciami, gdyż ten już został wydrukowany, więc trudno będzie teraz usunąć problematyczne ilustracje. 

Jednak taki rozwój sytuacji nie usatysfakcjonował wszystkich, gdyż część graczy zauważyła, iż oświadczenie z przeprosinami pojawiło się jedynie na Ubisoft Japan, a nie na globalnym profilu wydawcy. Nie wiadomo również, czy grupa rekonstrukcyjna otrzyma jakieś zadośćuczynienie ze strony Ubisoftu.

Źródło: PlayStation Lifestyle

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper