Square Enix nie rezygnuje z mniejszych gier. Mimo iż firma skupia się głównie na tytułach AAA

Gry
1732V
Square Enix
Łukasz Musialik | 24.06, 19:52

Prezes Square Enix, Takashi Kiryu, potwierdził, że firma nadal pracuje nad „małymi i średnimi” grami, pomimo ujawnionego niedawno średnioterminowego planu biznesowego, który zakłada skupić się nie na „ilości, a na jakość” i "regularnym wydawaniu tytułów AAA obejmujące główne franczyzy”.

W serii postów na Twitterze reporter „michsuzu” zauważa, że na ostatnim spotkaniu akcjonariuszy Kiryu został zapytany, czy nowy plan biznesowy firmy oznacza, że nie będą już rozwijane gry indie. Prezes uspokaja fanów, że jeśli przez „indie” rozumie się „małe i średnie” tytuły, to takie projekty nadal są realizowane.

Dalsza część tekstu pod wideo

Chociaż nie mógł podać konkretnych gier, które są aktualnie w fazie rozwoju, Kiryu potwierdza, że w planach firmy są nie tylko ogromne projekty. Oznacza to, że Square Enix nie skupi się wyłącznie na wydaniu kolejnych części Final Fantasy i Kingdom Hearts.

Warto zauważyć, że podczas przedstawiania planu biznesowego na początku tego roku, kluczowe było to zdanie: „będziemy dążyć do regularnego tempa premier, koncentrując wysiłki deweloperskie i inwestycje na tytułach z dużym potencjałem”, co jak widać po wypowiedzi prezesa, nie ogranicza się wyłącznie do dużych gier. Miło jest więc usłyszeć potwierdzenie, że mniejsze produkcje są również częścią nowej wizji firmy.

Źródło: gamesradar.com

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper