Trylogia Days Gone? Współtwórca gry ujawnił ambitne plany na przyszłość

Gry
16222V
Days Gone
Łukasz Musialik | 24.06, 15:35

Współtwórca Days Gone, John Garvin, powrócił do tematu sequela gry, ujawniając, że prace nad kontynuacją były już w toku przed nagłym anulowaniem projektu przez Sony. 

Garvin, który był reżyserem pierwszej części, podzielił się szczegółami na platformie X (dawniej Twitter), wskazując, że pewne elementy gry były już w zaawansowanym stadium produkcji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Garvin wyjaśnił, że projekt był już przedstawiony zarządowi PlayStation, a prace nad grą rozpoczęły się na poważnie. „Pracowaliśmy nad sequelem już od kilku tygodni, mieliśmy gotowy scenariusz, scenerię, mapę i grafikę koncepcyjną” - napisał Garvin.  Te informacje sugerują, że studio Bend miało już solidne podstawy do rozwijania drugiej części gry, zanim projekt został wstrzymany.

Mimo że Garvin został zwolniony jeszcze przed anulowaniem projektu, prace były kontynuowane przez innych członków zespołu. Jeff Ross, który także pracował nad pierwszą częścią, zajmował się nowym projektem z innym scenarzystą i dyrektorem kreatywnym po odejściu Garvina.

Projekt Days Gone był ambitny, z planami stworzenia nie tylko sequela, ale potencjalnie całej trylogii. Anulowanie miało silny wpływ na zespół w Bend Studio, który był mocno zaangażowany w rozwijanie tej wizji.

Mimo rozczarowania Garvin pozostawił nikłą nadzieję na przyszłość serii. „Nigdy nie mów nigdy” dodając, że kierownictwo Sony może kiedyś zmienić zdanie i wrócić do pracy nad sequelem. Jednak zaznaczył, że z pewnością nie stanie się to w najbliższym czasie.

Źródło: dualshockers.com

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper