Już nie EA. FIFA ma nowego partnera mistrzostw. Tytuł gry zaskakuje

Gry
21723V
FIFA 23
Mateusz Kucharski | 24.06, 12:16

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zaskoczyła graczy. Po zakończeniu współpracy z Electronic Arts, FIFA przedstawiła nowego partnera swojego turnieju.

Gracze, którzy śledzą informacje z branży doskonale wiedzą, że Electronic Arts zdecydowało się nie przedłużać licencji na kolejne odsłony serii FIFA. Amerykanie zadbali o stworzenie własnej marki i w ten sposób powstało EA Sports FC. "Pierwsza" odsłona serii okazała się wielkim sukcesem, więc EA z pewnością jest zadowolone ze swojej decyzji.

Dalsza część tekstu pod wideo

FIFAe World Cup to mistrzostwa e-sportowe, które odbywały się niemal każdego roku od 2004 (wyjątkiem były lata 2020-2021 z powodu pandemii Koronawirusa). W turnieju brali udział najlepsi zawodnicy z całego świata. Miejscem rywalizacji była właśnie seria stworzona przez EA. Wszystko zmieniło się tuż po decyzji producenta serii FIFA. Electronic Arts zorganizowało własny turniej, a federacja musiała znaleźć nowego partnera.

Teraz wiemy, kto nim zostanie. Choć pozostajemy oczywiście w temacie piłki, to gra będzie się znacząco różnić. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że kolejne mistrzostwa FIFAe World Cup odbędą się w Rocket League. Wiemy, że w turnieju weźmie udział 16 krajów, z których wybranych zostanie po czterech zawodników (trzech głównych i jeden zmiennik). Państwa uczestniczące mają zostać wybrane na podstawie udziału w poprzednich turniejach Rocket League.

W ramach przełomowego partnerstwa z Rocket League, FIFAe ogłosiło rozszerzenie rozgrywek drużyn narodowych na jeden z najpopularniejszych tytułów e-sportowych. Ten ruch oznacza ważny krok w zaangażowaniu FIFA w objęcie całego ekosystemu i napędzanie globalnego wzrostu popularności e-sportu piłkarskiego.

Źródło: FIFA

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper