Stworzyli jedną z najlepszych gier na PS5. Poznajcie Housemarque

Gry
4704V
Returnal Wyniesienie
Mateusz Kucharski | 17.06, 14:32

PlayStation posiada wiele wspaniałych gier i utalentowanych studiów. Wśród nich są autorzy jednej z najlepszych produkcji, jakie otrzymała konsola PS5.

Housemarque przygotowało specjalny materiał, w którym pracownicy opowiadają o swoich zadaniach oraz celach, jakie stawia przed sobą studio. Housemarque to zespół odpowiedzialny za stworzenie Returnal. Zdaniem wielu jest to najlepsza i najbardziej unikalna gra, która debiutowała jako exclusive na PS5.

Dalsza część tekstu pod wideo

Fińskie studio od lat współpracowało z Sony, lecz dopiero w 2021 roku oficjalnie dołączyli do rodziny PlayStation Studios. Przepustką do tego miało być właśnie wyprodukowanie Returnal. Housemarque podkreśla, że najważniejszym aspektem tworzonych przez nich gier jest gameplay. Studio nie może również doczekać się ogłoszenia swojego kolejnego projektu.

Naszym priorytetem jest rozgrywka oraz przesuwanie barier technologicznych. A wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu zabawy i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Nasz zróżnicowany zespół, pochodzący z całego świata i z różnych środowisk, spotyka się tutaj w Helsinkach, aby napędzać naszą kreatywność i innowacje. Po sukcesie Returnal jesteśmy gotowi na nowe przygody.

Zespół podkreśla istotną rolę PlayStation. Sony było dla Housemarque ogromnym wsparciem, które zapewniło im szansę na rozwój. Pomocne okazały się także inne firmy wchodzące w skład PlayStation Studios. Stanowiły one źródło wiedzy, którą twórcy Returnal wykorzystali przy produkcji.

Returnal trafiło na PS5 w 2021 roku, a dwa lata później na PC. Housemarque wciąż nie przedstawiło swojej nowej gry, lecz szczegóły powinny nadejść już wkrótce.

Źródło: YouTube

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper