Sweetbaby Inc. próbowało wymusić 7 milionów dolarów od twórców Black Myth: Wukong. Studio mówi: NIE!

Gry
30332V
Black Myth: Wukong
Łukasz Musialik | 14.06, 18:13

Game Science, studio odpowiedzialne za rozwój gry Black Myth: Wukong, odmówiło współpracy z firmą konsultingową Sweetbaby Inc., która domagała się aż 7 milionów dolarów za swoje usługi doradcze. 

Nie jest pewne, co oznacza to „wymuszenie”, ponieważ chińskie media podały jedynie tę skromną informację, nie wdając się w szczegóły całej sprawy. Być może była to tylko propozycja biznesowa, jednak Chińczycy zareagowali na to bardzo agresywnie. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Ta sytuacja wywołała dyskusję na temat wpływu politycznej poprawności i wymuszania różnorodności w branży gier, z którymi twórcy Black Myth: Wukong nie chcą być kojarzeni.

Według doniesień, Sweetbaby Inc. stała się znaczącym graczem na rynku gier, wpływając na rozwój wielu tytułów, jednak deweloperzy Black Myth: Wukong zdecydowali się nie korzystać z ich usług. Decyzja mogła przyczynić się do poprawy jakości gry, ponieważ studio w jakimś sensie zachowało pełną swobodę twórczą.

Czemu w jakimś sensie? Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że gra jest poprawna politycznie, ponieważ podąża za dyrektywami rządu — chińska administracja nałożyła cenzurę na przemysł rozrywkowy. Niemniej Black Myth: Wukong uniknie przynajmniej pewnych dwuznaczności, jakie przysporzyłaby współpraca twórców z Sweetbaby Inc.

Mimo kontrowersji Black Myth: Wukong cieszy się dużym zainteresowaniem i zajmuje wysokie miejsce na listach życzeń na Steam.

Źródło: X

Komentarze (243)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper