Bloodborne na PC? FromSoftware chce tego portu, ale pojawia się duży problem

Gry
6478V
Bloodborne
Iza Łęcka | 14.06, 07:01

Gracze na PC od lat czekają na zapowiedź nowej wersji Bloodborne. Okazuje się, że nawet twórcy z FromSoftware chcieliby zobaczyć ten tytuł na komputerach osobistych.

Bloodborne to jedna z najlepszych gier ery PlayStation 4, która nie otrzymała oficjalnej aktualizacji wykorzystującej moc PlayStation 5, nie przygotowano portu na PS5, a także nadal nie pojawił się remaster lub remake na PS5 i PC. Tytuł jest w zasadzie uwięziony na poprzedniej generacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redaktor PC Gamera miał okazję rozmawiać z ekipą FromSoftware przy okazji zbierania informacji i ogrywania dodatku do Elden Ring. Dziennikarz wiedział, że chce poruszyć temat przeniesienia Bloodborne na komputery osobiste, jednakże Wes Fenlon podszedł do tematu trochę inaczej.

Hidetaka Miyazaki już kilka tygodni temu potwierdził, że FromSoftware nie jest właścicielem IP Bloodborne. To Sony musi wyrazić chęć przygotowania odświeżenia lub przeniesienia gry na inną platformę.

Dlatego przedstawiciel PC Gamera postanowił zapytać: czy Hidetaka Miyazaki chciałby zobaczyć Bloodborne na PC? Postawienie pytania w ten sposób wywołało sporo śmiechu wśród japońskich deweloperów, lecz po chwili szef FromSoftware postanowił odpowiedzieć na pytanie.

Wiem na pewno, że ci goście chcą portu Bloodborne na PC.

Hidetaka Miyazaki stwierdził, że Yasuhiro Kitao (producent z FromSoftware) i Bobby Simpson (tłumacz) chcieliby zobaczyć ten tytuł na następnej platformie, a po chwili dodał:

Jeśli powiem, że tego chcę, też będę miał kłopoty. Ale nie mam nic przeciwko temu.

Gdy dziennikarz myślał, że Miyazaki zakończył wypowiedź, on ją doprecyzował. Szef FromSoftware chciałby bardzo zobaczyć Bloodborne na PC, jednakże w tym wypadku wszystko zależy od Sony.

Oczywiście, jako jeden z twórców Bloodborne, moją osobistą, całkowicie szczerą opinią jest to, że chciałbym, aby więcej graczy mogło się nią cieszyć. Zwłaszcza że jest to gra, która ma już swoje lata i jest to jedna z tych produkcji, która ma problemy na starszym sprzęcie — myślę, że w przypadku każdej takiej produkcji byłoby miło mieć szansę, by więcej graczy mogło tego doświadczyć i ponownie przeżyć ten relikt przeszłości. Jeżeli o mnie chodzi, zdecydowanie nie byłbym temu przeciwny.

Zatem najwyraźniej decyzja należy do Sony, lecz tak naprawdę nie znamy stanowiska producenta PS5. Japończycy aktualnie nie komentują doniesień i nie wspominają o pracy nad nowym wydaniem Bloodobrne. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Bloodborne.

Źródło: PC Gamer

Komentarze (140)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper