Ekstremalnie podkręcony Nintendo Switch odpala większość gier w 60 klatkach. Nowy rekord taktowania CPU

Technologie
2281V
Nintendo Switch
Maciej Zabłocki | 11.06, 14:40

Niektórzy użytkownicy nie przestają podkręcać Switcha, by sprawdzić granicę jego możliwości. Najnowsze testy pokazują, że da się wykrzesać jeszcze trochę mocy z tej platformy. 

YouTuber o pseudonimie "naga" udostępnił na swoim kanale test ekstremalnego podkręcania Switcha. Udało mu się rozkręcić procesor aż do 2703 MHz, kartę graficzną do 1497 MHz, a pamięci RAM do 3033 MHz. Potem uruchomił takie produkcje, jak GTA San Andreas, Red Dead Redemption, Assassin's Creed: Black Flag, Monster Hunter Rise czy Xenoblade Chronicles 3. Wszystkie te pozycje działały w 60 klatkach na sekundę. Oczywiście były też wyjątki. Co istotne, konsola otrzymała też 8 GB pamięci RAM (zamiast standardowych 4 GB). 

Dalsza część tekstu pod wideo

Taki Dragon Quest XI S zatrzymał się w okolicach maksymalnie 40 klatek. Niemniej, testy pokazują, że Switch ma w sobie ukryty olbrzymi potencjał, a układ NVIDIA Tegra nadal potrafi dostarczyć niesamowite rezultaty. Ciekawe, co zobaczymy przy Switchu 2. Osobiście liczę na potwierdzenie wsparcia dla techniki skalowania NVIDIA DLSS, a także rozdzielczość 1080p w trybie przenośnym i skalowane 4K w docku. Czekamy na oficjalną zapowiedź Nintendo, która według plotek i spekulacji powinna nastąpić jeszcze w tym roku. 

Źródło: WCCFtech

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper