Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.03.2015 12:59
Nowe Technologie: Nyko ujawniło "Intercooler" do konsoli MS
2237V

Nowe Technologie: Nyko ujawniło "Intercooler" do konsoli MS

Firma Nyko nie próżnuje. Niedawno zaprezentowano przystawkę "Data Bank" do PS4, która przemienia konsolę Sony w garbacza. Tym razem swojego "tumorka" dorobił się Xbox One!

Nyko właśnie ujawniło przystawkę Intercooler, kosztującą 25 dolarów, przeznaczoną do Xbox One. Przystawkę wpina się po prostu do obudowy konsoli. Urządzenie zasilane jest z portu USB. W środku gadżetu znajduje się jeden duży wiatrak, który wyciąga podczas pracy gorące powietrze z obudowy konsoli.

Nyko twierdzi, że ta "chłodnica" rozwiązuje problemy z odprowadzaniem ciepła w egzemplarzach Xbox One, wykorzystywanych w zamkniętych przestrzeniach lub w bezpośredniej styczności z innymi generującymi ciepło urządzeniami.

Praktyka pokazuje, że nawet w takich sytuacjach Xbox One nie ma większych problemów z odprowadzeniem gorącego powietrza ze swoich podzespołów. Nie tylko mocowany fabrycznie wiatrak jest świetny, ale również sama obudowa jest duża i dobrze zaprojektowana. Wg specjalistów z Digital Foundry wrzucenie dodatkowego wiatraka w tym przypadku "wydaje się przesadą".

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-03-11-nykos-xbox-one-intercooler-seems-rather-pointless

Tagi: chłodzenie gadżety intercooler nowe technologie Nyko technologie xbox one