CD Projekt Red zachwycone z UE5. Współpraca z Epic Games znacząco ułatwia prace nad Wiedźminem 4

Gry
6781V
Wiedźmin 4
Łukasz Musialik | 29.05, 20:20

CD Projekt Red (CDPR), twórcy kultowej serii gier Wiedźmin, są pewni, że przejście z ich własnego silnika (Red Engine) na Unreal Engine 5 było dobrym pomysłem.

Podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych za pierwszy kwartał 2024 roku, firma wyraziła optymizm co do możliwości, jakie niesie za sobą nowy silnik.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przejście z własnego Red Engine na Unreal Engine 5 jest znaczącą zmianą, która niesie ze sobą pewne wyzwania. Jednakże CD Projekt Red jest pewne o słuszności tej decyzji. Dzięki współpracy z Epic Games oraz rozwoju specyficznych narzędzi dla Project Polaris, twórcy silnika zapewniają wsparcie, na które CDPR liczyło.

Dzięki Unreal Engine 5, zespół deweloperski może skupić się mocniej na tworzeniu treści niż na optymalizacji silnika, co było bardzo obciążające przy użyciu własnego Red Engine. Możliwości, jakie daje Unreal Engine 5, ułatwiają pracę, pozwalając zespołowi skoncentrować się na aspektach kreatywnych.

CD Projekt Red wierzy w potencjał, jaki drzemie w UE5, przez co firma jest nastawiona pozytywnie odnosnie ulepszania procesu deweloperskiego i końcowego produktu. Mimo to istnieje wiele aspektów, które nadal wymagają pracy, w tym tworzenie narzędzi specjalnie dostosowanych do kolejnej gry — Wiedźmina 4.

W kontekście zwolnień w branży, CD Projekt określiło je jako niefortunne i że są to osobiste tragedie. Firma nie planuje własnych zwolnień, ale skupia się na potencjalnych możliwościach.

Źródło: twistedvoxel.com

Komentarze (101)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper