YouTube wbija szpile Adblockerom. Koniec oglądania filmów bez reklam

Technologie
20046V
Koniec YouTube?
Łukasz Musialik | 27.05, 21:53

Użytkownicy YouTube’a, którzy korzystają z adblockerów, mogą być zaskoczeni nową aktualizacją platformy. Od teraz, jeśli masz włączony adblocker, filmy na YouTube mogą automatycznie przeskakiwać do końca, uniemożliwiając oglądanie treści.

Ta zmiana jest kolejnym krokiem YouTube’a w walce z blokowaniem reklam. Wcześniej platforma wyświetlała komunikaty z prośbą o wyłączenie adblockerów, a następnie ograniczała wydajność strumieniowania, ale te metody nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Teraz, wydaje się, że jedyną opcją dla użytkowników jest oglądanie reklam lub subskrypcja YouTube Premium, chyba że Adblockery pójdą na wojnę i wymyślą coś, aby obejść system na nowo. Aktualizacja jest wprowadzana stopniowo w kolejnych krajach, więc nikogo nie pominie.

Jeśli zauważyłeś, że filmy nagle przeskakują do końca, nie jesteś sam. Nie jest to błąd, a próba obejścia tego ograniczenia, np. przez ponowne odtworzenie filmu lub przesunięcie kursora do określonej części filmu, okazuje się bezskuteczna. W niektórych przypadkach film może się nawet ładować się w nieskończoność.

Obecnie jedynymi alternatywami są czekanie, aż Adblockery (niektóre wciąż działają) znajdą sposób na obejście tego problemu, lub subskrypcja YouTube Premium, która za niewielką miesięczną opłatą pozwala oglądać treści bez reklam. Można też oglądać reklamy, jeśli komuś nie przeszkadzają. 

Źródło: wccftech.com

Komentarze (211)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper