Netflix zmienia zasady. Jest sposób, by to obejść, choć nie wiemy na jak długo

Technologie
2729V
Netflix zmiana funkcji
Łukasz Musialik | 20.05, 17:40

Netflix, lider wśród platform streamingowych, zaskoczył swoich użytkowników, ogłaszając globalne wycofanie funkcji pobierania z aplikacji na system Windows. 

Ta zmiana, która ma na celu ulepszenie jakości streamingu i wprowadzenie możliwości oglądania transmisji na żywo, wywołała mieszane reakcje wśród abonentów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dla wielu możliwość pobierania treści do oglądania offline była kluczową funkcją, szczególnie podczas podróży. Teraz, Netflix sugeruje, aby na wyjazdach korzystać z aplikacji na smartfony i tablety, które nadal oferują tę opcję. 

Netflix nie podał konkretnego powodu dla tej decyzji, pozostawiając użytkowników z pytaniem o przyszłość tej funkcji w innych aplikacjach. Jednakże, firma zapewnia, że nowa wersja aplikacji na Windows będzie wspierać niedawno wprowadzone abonamenty z reklamami, co może być atrakcyjne dla poszukujących tańszych opcji.

Dla tych, którzy chcą zachować możliwość pobierania swoich filmów i seriali, istnieje opcja wyłączenia automatycznych aktualizacji w sklepie Microsoft, choć nie wiadomo, jak długo stara wersja aplikacji pozostanie aktywna. To decyzja, która może mieć długotrwałe konsekwencje dla sposobu, w jaki konsumenci korzystają z treści Netflix na swoich urządzeniach z systemem Windows.

Źródło: golem.de

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper