NVIDIA i MediaTek łączą siły! Zieloni planują stworzyć własnego handhelda?

Technologie
4677V
NVIDIA i MediaTek
Łukasz Musialik | 15.05, 14:50

NVIDIA i MediaTek łączą siły, aby stworzyć nowy SOC (System on a Chip), który ma zrewolucjonizować rynek przenośnych konsol do gier. 

Nowy SOC, oparty na procesie technologicznym 3nm TSMC, ma być gotowy do masowej produkcji w pierwszej połowie 2025 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zapowiedziano, że nowy chip będzie różnił się od dotychczasowych półniestandardowych rozwiązań NVIDIA i że kilku chińskich klientów już wyraziło zainteresowanie tymi układami. To może oznaczać powrót NVIDIA na rynek konsol. Firma ma już pewne doświadczenie w tym temacie, dzięki Nintendo Switch i platformom Shield.

Firmy te mogą łączyć siły, aby stworzyć przenośną konsolę do gier. NVIDIA posiada już platformę GeForce Now, która umożliwia strumieniowanie gier na urządzenia mobilne. Współpraca z MediaTek mogłaby zaowocować stworzeniem dedykowanego urządzenia do gier, które oferowałoby lepszą wydajność i funkcjonalność niż smartfony czy tablety.

NVIDIA, znana z innowacji w dziedzinie grafiki i AI, oraz MediaTek, specjalizujący się w mobilnych procesorach, mogą stworzyć potężne połączenie, które zmieni sposób, w jaki postrzegamy mobilne granie. Czekamy na więcej informacji i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ciekawego przyniesie ta współpraca.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper