Meta Quest pożegna się z Beat Saber, choć to nie koniec gry

Gry
2254V
Beat Saber potwierdzone na PS4
Łukasz Musialik | 06.05, 17:02

Popularna gra rytmiczna Beat Saber zakończy wsparcie dla urządzenia Meta Quest w listopadzie 2024 roku, ale to nie koniec zabawy dla fanów.

Twórcy gry Beat Saber ogłosili, że od 2 listopada 2024 roku przestaną wydawać aktualizacje i zapewniać wsparcie dla gogli Meta Quest. Chociaż nadal będzie można grać w tytuł, to funkcja rozgrywki wieloosobowej zostanie wyłączona, a tablice wyników mają zostać stopniowo wycofane.

Dalsza część tekstu pod wideo

W oficjalnym poście na Twitterze, deweloperzy wyjaśnili, że decyzja ta ma na celu skupienie się na nowych projektach w ramach Beat Saber. Podkreślili, że gra i zakupione DLC, które są powiązane z kontami graczy, powinny dać się przenieść między platformami Meta Quest i Rift. Niestety, ale niektórzy użytkownicy już zgłaszają problemy techniczne.

Beat Saber, który zadebiutował w 2019 roku, pozostaje kluczowym tytułem w gatunku gier rytmicznych i często jest chwalony za prostą, ale wciągającą rozgrywkę. Mimo że deweloperzy decydują się zaprzestać wsparcia dla wersji Meta Quest, chcą dalej inwestować w samą grę Beat Saber.

Źródło: insider-gaming.com

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper