Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.02.2015 13:36
Nowe Technologie: Sony szykuje się do wejścia na rynek z goglami AR
1430V

Nowe Technologie: Sony szykuje się do wejścia na rynek z goglami AR

Witajcie w kolejnym odcinku Nowych Technologii! Tym razem podejmujemy temat gogli rzeczywistości rozszerzonej. Okazuje się bowiem, że - oprócz Google i Microsoft - również Sony zamierza wejść na rynek takiego sprzętu.
 

Program pilotażowy Google Glass nie zakończył się w zbyt optymistycznej tonacji dla Google. Wiele osób wyrażało swój sprzeciw dotyczący ciągłego rejestrowania filmików, które wykonują takie "okulary". Sony mimo wszystko zamierza wgryźć się w ten tort i wyszarpać dla siebie jak największy kawałek. Japońska firma przedstawiła swoją własną wersję gogli AR, zwaną "SmartEyeglass". Póki co nowa technologia testowana jest w laboratoriach Sony, ale firma już uruchomiła możliwość składania zamówień przedpremierowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Problemem dla wielu osób w przypadku Google Glass są rozmiary i waga urządzenia. Niestety w przypadku okularów Sony mamy do czynienia z jeszcze gorszą sytuacją. SmartEyeglass przypomina właściwie już gogle, a nie zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

Prezentację możliwości Sony SmartEyeglass znajdziecie poniżej. Jedną z największych atrakcji tego sprzętu jest wyświetlanie wiadomości oraz grafik bezpośrednio na szkłach okularów. Dzięki temu sprzęt może na bieżąco informować nas o kierunku, w którym musimy się poruszać. Możemy też odczytywać wiadomość tekstowe bez sięgania po smartfon, albo wykonywać zdjęcia lub filmiki, korzystając z obiektywu wbudowanego w okulary.Baterię do SmartEyeglass trzymamy w kieszeni. Niestety czas działania hardware'u rozczarowuje. Sony twierdzi, że możemy liczyć na 2,5 godziny nieprzerwanej pracy. Cena urządzenia to 620 funtów brytyjskich.

Warto przypomnieć, że niedawno Microsoft ujawnił swoje gogle AR zwane "HoloLens".

Źródło: www.extremetech.com

Tagi: ar gogle rozszerzonej rzeczywistości nowe technologie rozszerzona rzeczywistość sony