Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2015 14:31
Sieciowe zmagania w Mortal Kombat X będą wymagać PlayStation Plus  i Xbox Live Gold
799V

Sieciowe zmagania w Mortal Kombat X będą wymagać PlayStation Plus i Xbox Live Gold

Na początku tygodnia otrzymaliśmy wiadomość, według której PlayStation Plus oraz Xbox Live Gold nie będzie wymagany do trybu sieciowego w Mortal Kombat X. Brzmiało zbyt pięknie? Niestety, wiadomość postanowił doprecyzować producent wykonawczy pozycji. 

Zacznijmy od początku – w poniedziałek na Twitterze Shauna Himmericka pojawiły się pytania dotyczące brania udziału w sieciowych starciach w Mortal Kombat X.

Twórca został zapytany przez graczy, czy PlayStation Plus będzie wymagany do rozgrywki w Faction War? Na to pytanie deweloper odpowiedział, że wystarczy połączenie z Siecią.

Następnie zaintrygowani sytuacją śmiałkowie kilkukrotnie dopytywali przedstawiciele Netherrealm Studios o tę sytuację i za każdym razem deweloper odpowiadał „Wystarczy połączenie z Siecią”.

PlayStation Plus oraz Xbox Live Gold nie będą potrzebne? Początek zmian i wyśmienita informacja dla graczy?  Niestety nie. Stare „Ćwierki” zostały usunięte z profilu Himmericka, a zamiast tego pojawiła się poniższa wiadomość:

„Miałem na myśli, że nie będzie zawartości na wyłączność dla PlayStation Plus. Takie było pytanie na początku. Pomyłka. Zasady konsolowe zostaną.”

Pomyłka? Doskonale pamiętam poprzednie wiadomości i twórca odpowiadał na każdą wiadomość bezpośrednio. Mam wrażenie, że po prostu Netherrealm Studios chciało wyjść przed szereg, ale po nagłośnieniu sprawy twórcy nie otrzymali odpowiedniej zgody. 

W najnowszym PSX Extreme znajdziecie nasze wrażenia z Mortal Kombat X. Wszystkie szczegóły numeru znajdują się tutaj.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/02/26/mortal-kombat-x-ps-plus-xbox-live-gold-required/

Tagi: cenega mortal kombat x NetherRealm Studios playstation plus Warner Bros. xbox live gold