Kulisy odejścia Shinji Mikami. Mniej horrorów, a więcej gier typu Hi-Fi Rush

Gry
1000V
Resident Evil / Hi-Fi Rush / Shinji Mikami
Łukasz Musialik | 26.04, 14:16

Shinji Mikami, twórca serii Resident Evil i producent gry Hi-Fi Rush, opuścił Tango Gameworks i założył nową firmę Kamuy. 

Mikami, który założył Tango Gameworks w 2010 roku, opuścił firmę będąc zaangażowany w takie tytuły jak The Evil Within i Ghostwire: Tokyo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas niedawnego występu w programie talk-show, Mikami wyjaśnił, że choć miał tytuł producenta, nie był wykonawcą, przez co czuł się jak zwykły pracownik. „W rzeczywistości, Tango Gameworks to nazwa działu, a prawdziwą firmą jest ZeniMax Asia K.K., ale po negocjacjach i przejęciu przez nowego właściciela postanowiono zachować ją jako markę” - powiedział Mikami.

Mikami planował odejście z Tango Gameworks przez 8 lat, ale poczucie odpowiedzialności za trwające projekty przedłużyło jego pracę. Jego główną motywacją do odejścia była chęć stworzenia środowiska, które pozwoliłoby młodym twórcom zdobyć doświadczenie, zwłaszcza przy produkcji mniejszych gier wideo.

Drugim powodem była osobista chęć Mikamiego, aby uwolnić się od gatunku gier survival horror, z którym jest do dziś kojarzony. Postanowił więc założyć firmę od zera, aby zrealizować wszystko to, co wcześniej zaplanował. Tak powstała Kamuy.

Mikami jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych twórców w historii gier wideo, zwłaszcza jeśli chodzi o gatunek survival horror. Jego decyzja o odejściu i założeniu nowej firmy może zwiastować nowe ekscytujące projekty, być może mniejsze, ale z „duszą” potrzebną w dzisiejszym gamingu. Czas pokaże, co ciekawego będzie miało do zaoferowania studio Kamuy i jak wpłynie to na przemysł gier.

Źródło: automaton-media.com

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper