Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 21.02.2015 16:42
Twórca DayZ nawołuje do rozsądnego wspierania idei crowdfundingu
749V

Twórca DayZ nawołuje do rozsądnego wspierania idei crowdfundingu

Twórca DayZ, Dean Hall, nawołuje do graczy, by postępowali z głową, kiedy chcą wesprzeć projekt na Kickstarterze i jego odpowiednikach. Hall wystosował swoją krótką odezwę w kontekście ostatnich rozmów o fundowaniu przez społeczność.

Dean Hall ma pewne doświadczenie w temacie, bowiem projekt jego studia, DayZ, właśnie w taki sposób trafia do graczy, zahaczając w procesie o Steam Early Access.

Jeśli chcemy zobaczyć sukces Early Access i Kickstartera jako źródeł środków do fundowania gier, to KONIECZNA jest odpowiedzialność. Media i gracze są tego ogromną częścią - powiedział Dean Hall za pośrednictwem Twittera.

Dean Hall miał oczywiście na myśli ostatnie projekty, takie jak Godus - o którym bardzo otwarcie mówił ostatnio Peter Molyneux - czy Stomping Land, których wspierający mogą się bez dwóch zdań czuć oszukani.

A skoro mowa o fundowaniu projektów, do końca dobiega zbiórka na NightCry, które jeszcze niedawno zebrało zaledwie połowę potrzebnych funduszy. Nie ma najpewniej mowy o zaliczeniu kolejnych progów (w tym wypadku 350 tys. dolarów, by powiększyć arsenał animacji śmierci), ale na ufundowanie gry powinno starczyć.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/02/20/dayz-creator-calls-for-crowdfunding-accountability/

Tagi: DayZ dean hall Gods NightCry stomping land