IKEA stworzyła murowany hit? W Polsce też będzie

Gry
13641V
IKEA meble dla graczy
Łukasz Musialik | 15.04, 17:59

IKEA, jak przekonuje, chce zrewolucjonizować segment mebli dla graczy. Wprowadzi w związku z tym kolekcję, która ma kłaść nacisk na aspekty użytkowe, ale jednocześnie nie wyróżniać się typowym dla tej kategorii przepychem. 

Firma chce w ten sposób połączyć funkcjonalność, estetykę i przystępną cenę, aby każdy gracz mógł stworzyć swoje idealne miejsce do gry, zachowując pozornie normalny wygląd mebli użytku codziennego — twierdzi Philip Dilé, projektant produktów w IKEA.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nowa kolekcja, zaprojektowana z myślą o elastyczności, pozwala na łatwe przekształcenie przestrzeni gamingowej w tradycyjne pomieszczenie. Ciekawie wygląda „fotel” Gaming Lounge — składa się ze stosu dwóch kwadratowych poduszek na siedzisko, z których trzecia tworzy oparcie siedziska — czy stolik boczny z mobilnymi nóżkami to przykłady mebli, które można dostosować do potrzeb zarówno intensywnej rozgrywki, jak i codziennego relaksu

IKEA

Zespół IKEA stworzył także praktyczne akcesoria, takie jak stojak na miskę z popcornem, który zapobiega przewracaniu się przedmiotów. Gaming Station to kolejna innowacja – kompleksowe stanowisko do gier, które może być ukryte, zapewniając porządek i prywatność

IKEA, znana ze swojego unikalnego stylu, proponuje rozwiązania, które mogą przetrwać próbę czasu, oferując graczom wygodę i funkcjonalność bez kompromisów w kwestii designu. Być może firma chce w ten sposób przyciągnąć do swoich sklepów miliony entuzjastów gier na całym świecie.

Ta inicjatywa IKEA to krok naprzód w dostosowywaniu przestrzeni życiowej do potrzeb współczesnych graczy, oferując im nie tylko wygodę, ale i styl, który harmonijnie współgra z resztą domowego wnętrza. Z nową linią mebli gamingowych, IKEA nie tylko odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne wyposażenie dla graczy, ale także ustanawia nowy standard w projektowaniu przestrzeni do gier.

Jak ujawniono, kolekcja Brännboll – bo o niej tu mowa – trafi do sprzedaży we wrześniu 2024 roku i będzie dostępna we wszystkich krajach, gdzie IKEA ma swoje sklepy, a więc także w Polsce. Kwestią otwartą pozostają ceny.

Źródło: wired.com

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper