Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2015 14:03
Sony skupia się na dziale PlayStation - sprzeda smartfony i telewizory?
1576V

Sony skupia się na dziale PlayStation - sprzeda smartfony i telewizory?

Na początku stycznia informowaliśmy naszych czytelników o możliwych zmianach w Sony. Działy smartfonów oraz telewizorów przynoszą straty i z tego powodu w Sieci pojawiły się plotki, według których Japończycy chcą się pozbyć nierentownych działów. Wcześniej były to tylko domniemania, jednak włodarze korporacji przedstawili plan restrukturyzacji na najbliższe 3 lata... Zapowiadają się wielkie zmiany

Zacznijmy od tego, że w 2014 roku Sony sprzedało oddział zajmujący się komputerami Vaio. Jak się okazało tak radykalne kroki to był dopiero początek – w styczniu dziennikarze Reutersa otrzymali wiadomość o planach dotyczących pozbycia się przez Japończyków działów przynoszących straty, czyli zajmujących się telewizorami oraz smartfonami.

Natomiast według najnowszych informacji, włodarze firmy są gotowi na kolejne, wielkie zmiany. Korporacja nie może pozwolić sobie na inwestowanie w najsłabsze działy oraz studia i z tego powodu w ostatnim czasie sprzedano Sony Online Entertainment.

Sony potwierdziło plany restrukturyzacji na kolejne trzy lata i według zawartych informacji firma chce skierować swoją uwagę na najbardziej dochodowe sekcje – czyli konsole oraz czujniki obrazu.

W trakcie spotkania z inwestorami prezes Sony – Kaz Hirai – zapowiedział, że firma nie zamierza kontynuować polityki związanej z działem smartfonów oraz telewizorów. Z tego powodu Japończycy mogą zdecydować się na sprzedaż sekcji, jednak aktualnie nie podjęto w tym temacie ostatecznych decyzji.

Dobrą informacją na pewno jest fakt, że marka PlayStation jest jednym z najlepiej zarabiających oddziałów Sony. 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/02/19/sony-to-focus-on-playstation-could-sell-or-spin-off-tv-and-smartphone-divisions/

Tagi: