Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.02.2015 15:02
Paradox stworzy strategię w uniwersum Gry o Tron?
568V

Paradox stworzy strategię w uniwersum Gry o Tron?

Gra o Tron jest bez wątpienia bardzo popularną marką, której fani chętnie sięgają po książki, oglądają seriale, zbierają gadżety i grają w gry. Studio odpowiedzialne za między innymi serie Crusader Kings, Europa Universalis oraz Hearts of Iron rozważa stworzenie produkcji na podstawie uniwersum George’a R. R. Martina.

Sympatycy Gry o Tron pewnie pamiętają, że wcześniej mogliśmy zagrać w RTS-a w tym świecie od Cyanide. Pozycja nie otrzymała zbyt wielu pozytywnych opinii i z łatwością możemy stwierdzić, że autorzy nie wykorzystali ogromnego potencjału uniwersum. Jednak Paradox Interactive od wielu lat przygotowują świetne strategie i ta ekipa mogłaby sobie poradzić z tym zadaniem.

W trakcie ParadoxCon, prezes studia – Fredrik Wester – potwierdził, że Szwedzi rozważają przygotowanie takiego projektu:

„Powodem, dla którego nie odezwałem się jeszcze do HBO, jest fakt, że wciąż się waham, ponieważ nie jestem pewien, czy to dla nas odpowiednia droga. To byłaby dla nas świetna marka, ale musielibyśmy sobie poradzić z uczuciem, że nie jest to dla nas właściwy wybór.”

Ponadto, twórca wspomniał, że Paradox kontaktowało się z HBO w sprawie modyfikacji do Crusader Kings 2, dzięki której pozycja zostałaby upiększona klimatem Gry o Tron. Sprawa nie została zakończona, ale włodarze stacji są bardzo ostrożni w podejmowaniu podobnych decyzji. 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/02/17/game-of-thrones-adaptation-is-a-possibility-says-paradox-boss/

Tagi: