Qualcomm Snapdragon X Elite w laptopie Lenovo uzyskał znacznie wyższą wydajność względem wcześniejszych testów

Technologie
1521V
Snapdragon X Elite
Maciej Zabłocki | 02.04, 12:40

Jak dobrze wiecie, Qualcomm zamierza wejść na rynek procesorów konsumenckich i nawiązać walkę z układami Apple M. Okazuje się jednak, że testowany właśnie procesor Snapdragon X Elite zaoferuje jeszcze wyższą wydajność niż mogliśmy przypuszczać. 

Wcześniejsze testy przeprowadzono w bliżej nieokreślonym laptopie Lenovo. Wydajność była wówczas znacznie lepsza od słabego Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 3, ale procesor nadal wyraźnie przegrywał w testach porównawczych z układami konkurencji. Najnowsze dane wskazują jednak na wzrost aż o 49%, a to są już doprawdy imponujące rezultaty. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Lenovo Laptop i Snapdragon X Elite

Ponownie przeprowadzono testy w maszynie Lenovo, korzystając ze zrównoważonego planu zasilania. W benchmarku Geekbench 6 procesor wygenerował odpowiednio 2427 i 14254 punkty. Poprzednio Spandragon X Elite zatrzymał się na wartościach 1628 i 11392 jednostki. Przeskok jest zatem ogromny. Co się stało, że mówimy tu o takiej różnicy? Prawdopodobnie chodzi o dopracowane oprogramowanie. Układ zbliża się do swojej premiery zaplanowanej na połowę tego roku. Dla porównania, procesor Apple M3 Pro w pierwszych testach w Geekbench 6 osiągnął 3035 punktów w teście dla jednego rdzenia i 15173 punkty dla wielordzeniowości. 

Apple M2 Pro z kolei osiągało odpowiednio 2641 i 14206 punktów, wobec czego widać, że Qualcomm nie próżnuje i faktycznie chce dostarczyć na rynek doprawdy konkurencyjne rozwiązanie. To natomiast informacja niepokojąca dla Apple, ale jak wiemy, syntetyczne benchmarki nie przekładają się na codzienny komfort użytkowania. Po premierze przekonamy się, czy Snapdragon X Elite poradzi sobie z dużym obciążeniem i zdoła pracować tak wydajnie, jak sprawdzone już jednostki Apple. 

Źródło: WCCFtech

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper