Największy debiut filmowy Amazon. W dwa weekendy przyciągnął aż 50 milionów widzów

Filmy/seriale
50942V
Amazon Prime Video
Łukasz Musialik | 01.04, 18:36

Jake Gyllenhaal w roli głównej w filmie „Road House” przyciąga 50 milionów widzów na całym świecie.

„Road House”, remake kultowej legendy jednak tym razem z udziałem Jake’a Gyllenhaala, zdaje się być ogromnym hitem na platformie Prime Video.

Dalsza część tekstu pod wideo

Amazon MGM Studios, operator serwisu, ogłosił, że film przyciągnął ponad 50 milionów widzów na całym świecie w ciągu dwóch pierwszych weekendów od premiery. To najchętniej oglądany film wyprodukowany przez studio na skalę światową. Należy jednak pamiętać o pewnych zastrzeżeniach. Nie jest jasne, czy „Road House” było popularniejsze niż inne filmy, takie jak „Coming 2 America”, które Amazon zakupił od Paramount i później udostępnił w ramach usługi Prime.

Firma również nie określiła, co uważa za „wyświetlenie” - czyli ile minut faktycznie obejrzeli widzowie, zanim zostali uwzględnieni w statystykach. Ponadto termin „debiut” jest używany dość elastycznie, ponieważ Amazon podaje liczby po dwóch weekendach, a nie po jednym, co sprawia, że wydają się większe.

Liczba widzów Amazon nie ogranicza się tylko do piątku do niedzieli. Obejmuje pierwsze dziesięć dni, w których film był dostępny dla klientów („Road House” zadebiutował 21 marca). Droga do sukcesu na platformie streamingowej nie była gładka. Reżyser filmu, Doug Liman, skrytykował studio za brak wydania filmu w kinach przed premierą na Prime. Mimo to Jake Gyllenhaal podkreślił, że Amazon zawsze zaznaczał, że film będzie dostępny wyłącznie na Prime Video.

„Road House” to remake kultowego filmu z 1989 roku, w którym główną rolę grał Patrick Swayze. W odświeżonej wersji obok Gyllenhaala w obsadzie znaleźli się m.in. Daniela Melchior, Billy Magnussen, Jessica Williams, Joaquim de Almeida, Conor McGregor i Lukas Gage

Jennifer Salke, szefowa Amazon MGM Studios, określiła udany debiut filmu jako „przełomowy dowód za ciężką pracę i zaangażowanie całego zespołu twórców filmu ‘Road House’ oraz fenomenalnego Jake’a Gyllenhaala”. 

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper