Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.02.2015 08:55
Były biusty, czas na gałki oczne - Square Enix chwali się grafiką w Final Fantasy XV
1653V

Były biusty, czas na gałki oczne - Square Enix chwali się grafiką w Final Fantasy XV

Lokacje, level-design, wyrafinowana walka? Square Enix ma chyba trochę inne priorytety. Wygląda na to, że na pierwszym miejscu u tej japońskiej firmy jest wygląd bohaterów (w szczególności pani Cidney) z Final Fantasy XV.

Niedawno Square Enix chwaliło się zaawansowanym systemem cieniowania na bazie dekoltu panny Cidney. Dzisiaj natomiast możemy przyjrzeć się jej... gałkom ocznym i włosom. W przypadku jej zielonych ślepek deweloperzy chcą podkreślić, że spojrzenie wirtualnych bohaterów będzie wyjątkowo rzeczywiste, ze względu na zaawansowany system refleksów świetlnych na powierzchni gałek ocznych (również na obrzeżach rogówki).

Drugi temat to fryzura Cidney. Okazuje się, że w fazie preprodukcji powstała najpierw peruka, która stała się wzorem dla grafików, przygotowujących ten model postaci.

Wszystko pięknie. Szkoda tylko, że nadal tak mało wiemy o lokacjach w Final Fantasy XV. Chyba lepiej byłoby również, gdyby japońscy deweloperzy skupili się na antyaliasingu, a nie włosach, bo ostatni gameplay przywoływał pod tym względem wspomnienia PlayStation 2 (wszechobecne "ząbki" na krawędziach obiektów w lokacjach).

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/02/11/new-final-fantasy-xv-screenshots-show-amazing-graphics-for-eyes-and-hair-on-ps4-and-xbox-one/

Tagi: Final Fantasy Final Fantasy XV humor Square Enix