GTA 6 w 60 fps na PS5 Pro? Nie wszyscy są przekonani, ale PlayStation 5 Pro ma poprawić wrażenia graczy

Gry (plotka)
3836V
GTA 6 x PS5 Pro
Iza Łęcka | 20.03, 07:01

PS5 Pro prawdopodobnie zadebiutuje na kilka miesięcy przed premierą GTA 6. Sony powinno wykorzystać okazję, by zachęcić graczy do sprawdzenia produkcji Rockstar na nowej konsoli.

PS5 Pro jak dotąd nie zostało zapowiedziane, lecz wczoraj Digital Foundry potwierdziło ostatnie plotki i poinformowało, że również otrzymało specyfikację mocniejszego sprzętu. Zapowiedź wydaje się więc tylko kwestią czasu – Sony może jednak pokazać konsolę dopiero w drugiej połowie roku, ze względu na zainteresowanie innymi modelami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, według których japoński producent podczas kampanii marketingowej PlayStation 5 Pro będzie korzystał z ogromnego zainteresowania grą Rockstar. GTA 6 ma trafić na rynek w pierwszych miesiącach 2025 roku, czyli w zasadzie kilka miesięcy po potencjalnej premierze PS5 Pro.

Grand Theft Auto 6 ma tchnąć w branżę nowe życie i dostarczyć prawdziwie next-genowe wrażenia z otwartego świata, przez co PlayStation 5 i Xboksy Series X|S mogą mieć spore problemy z zaoferowaniem właściwej jakości rozgrywki.

Sony może zachęcać do swojego sprzętu właśnie poprzez gangsterski tytuł, jednakże Digital Foundry nie jest przekonane, że GTA 6 na PlayStation 5 Pro będzie mogło działać w 60 klatkach.

Ostatnie wiadomości wskazują, że Sony nie zdecydowało się na duży wzrost mocy procesora w PS5 Pro i właśnie tutaj może pojawić się spora przeszkoda. Rockstar może jednak wykorzystać dodatkowy potencjał platformy, by zaoferować graczom lepszą grafikę.

Digital Foundry nie oczekuje, że #GTAVI będzie działać w 60 klatkach na sekundę na PS5 Pro, ze względu na potencjalny problem z procesorem.

Rozsądne jest oczekiwanie, że Rockstar wykorzysta dodatkowy potencjał na dodatki wizualne.

Oczywiście są to jak na razie przypuszczenia, lecz deweloperzy mogliby po prostu zapewnić „najlepszą wersję” GTA 6 na ulepszonym PS5, natomiast rozgrywki w 60 fps moglibyśmy doświadczyć dopiero w odświeżonej wersji na next-genach.

Źródło: X: videotechuk_

Komentarze (225)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper