Thorgal rzuca rękawicę Wiedźminowi 4! Zobaczcie ekskluzywne ujęcia z nowej gry polskiego studia

Gry
27248V
Thorgal - bohater
Iza Łęcka | 08.03, 07:50

Warszawskie studio Mighty Koi ma nie lada niespodziankę dla graczy. Zespół pracuje właśnie nie nad jedną, ale nad dwoma grami osadzonymi w interesujących uniwersach. Poznajcie szczegóły pierwszej z nich, czyli Thorgala.

Mighty Koi, założone w 2022 roku warszawskie studio gier, ma ambicje zatrząść międzynarodową branżą gamingową. Liczący ponad 100 osób zespół może pochwalić się zarówno młodymi i kreatywnymi deweloperami, jak i weteranami sceny. Do kluczowych osób w studio należą Cedric Danneels (Bandai Namco, FromSoftware), Kiryl Drazdowich (Wargaming), Rafał Gosieniecki (Konami, Square Enix), Alex Kozyrev (Wargaming), Sergey Dovgan (Wargaming), Maciej Zawitaj (Ubisoft), Paweł Pernak, Bartłomiej Kubiak i wielu innych. Obecnie ekipa pracuje nad dwoma projektami – Thorgal jest jednym z nich.

Dalsza część tekstu pod wideo

Thorgal będzie adaptacją legendarnej komiksowej serii autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a, w której wcielimy się w rolę najsłynniejszego Wikinga, Thorgala Aegirssona. Jak zapewniają twórcy, ta przygodowa rozgrywka z elementami RPG może stanowić mocną konkurencję dla najnowszej produkcji w serii Wiedźmin.

Seria Thorgal zawojowała świat i doczekała się tłumaczeń na 18 języków oraz 20 milionów sprzedanych egzemplarzy. Przez wielu uważana jest za najmocniejsze IP w Polsce i Europie. Wielokrotnie spekulowano na temat gry opartej o historię Thorgala - jednak to Mighty Koi obiecuje stworzenie produkcji, która pozwoli wcielić się w rolę najsłynniejszego Wikinga.

Mighty Koi, założone w 2022 roku studio gier, chce udowodnić że “Wiedźmin” nie jest jedyną polską historią fantasy która może zawojować świat. Studio posiada prawa do dwóch elektryzujących tytułów, które dają twórcom ogromne możliwości kreacji.

undefined

Projekt jest tworzony na Unreal Engine 5, a deweloperzy wykorzystują najnowocześniejsze technologie, które pozwolą wznieść obydwie gry na nowy poziom. Zapowiedziany tytuł będzie produkcją AA+/AAA, która ma wprowadzić wiele innowacyjnych rozwiązań do znanych i lubianych formuł rozgrywki. Studio jest wspierane przez takich partnerów zewnętrznych jak Mastercard, AMD, NVIDIA oraz Mediatoon.

Mighty Koi Studio z dużą ambicją podchodzi do swoich planów, anonsując dwa tytuły AA+/AAA i angażując do projektów doświadczonych ekspertów ze świata gier i animacji – aktualnie zespół liczy ponad 100 osób, a do końca roku liczba ma się podwoić oraz angażowane mają być zewnętrzne studia.  Mighty Koi liczy, że nadchodzące produkcje zawojują nie tylko polski, ale i zagraniczny rynek gier i podobnie jak “Wiedźmin” uczynią z polskiej literatury fantasy produkt na światowym poziomie. 

Jak na razie nie poznaliśmy daty premiery Thorgala, lecz na produkcję przyjdzie nam poczekać około 2-3 lat. Spójrzmy na ekskluzywne, udostępnione naszej redakcji, grafiki z gry odznaczające się mrocznym klimatem.

Thorgal - ekskluzywne screeny 2

Źródło: Informacja prasowa - Mighty Koi

Komentarze (157)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper