Helldivers II cały czas niezwykle popularne. Głośna gra nieustannie podbija Steam

Gry
1516V
Helldivers
Kajetan Węsierski | 02.03, 15:30

Helldivers II to bez dwóch zdań jedno z największych zaskoczeń początku tego roku. Jeszcze przed premierą mówiło się o rzeczonej pozycji stosunkowo niewiele, ale później jej popularność wystrzeliła w kosmos. To przede wszystkim kooperacyjna strzelanka, gatunek niezwykle popularny, ale zarazem rzadki w dzisiejszym świecie gier. Dodatkowo, gdy wspomnimy, że grę tworzyło Arrowhead Game Studios, a wydało ją Sony, to musi dodawać sporo rozgłosu.

I oczywiście mamy tu do czynienia z jednym z najchętniej sprawdzanych tytułów tego roku na Steam. Jakiś czas temu kilkukrotnie wspominaliśmy o kolejnych bitych przez tytuł rekordach. Czymś innym jest jednak jednorazowo wystrzelić, a czymś innym utrzymać sporą popularność. W tym przypadku mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem, co najlepiej obrazują liczy, jakie cały czas notuje.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zgodnie z danymi, które możemy sprawdzić na SteamDB, jeszcze w nocy grało jednocześnie blisko 450 tysięcy graczy. I właściwie nie ma momentu, w którym wynik ten schodziłby poniżej 100 tysięcy w jednym momencie. Umówmy się - w przypadku tytułu, który zdecydowanie nie był z grupy tych wyczekiwanych od lat, jest to naprawdę wyśmienity rezultat. I pozostaje liczyć, że deweloperzy dalej będą pracować, poprawiając grę i rozwijając ją w odpowiednim kierunku.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: SteamDB

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper