Gra z przytłaczająco pozytywnymi opiniami i oceną 10/10 znika ze sklepów z powodu kontrowersyjnej oceny wieku!

Gry
19847V
Banned
Łukasz Musialik | 01.03, 19:15

Balatro, popularna gra karciana z elementami roguelike'a, została tymczasowo usunięta ze sprzedaży w niektórych krajach na platformach konsolowych. Powodem jest nagła zmiana oceny wieku gry z 3+ na 18+ przez radę ds. oceny wieku, która uznała, że produkcja zawiera wyraźne elementy hazardowe.

Twórcy gry zaprzeczają tym zarzutom i zapewniają, że Balatro nie pozwala ani nie zachęca do hazardu. Pracują nad przywróceniem gry do sprzedaży. Gra jest nadal dostępna w sklepach na PC, w tym na Steam, ale nie można mieć gwarancji, że i z nich nie zostanie usunięta. Gracze, którzy posiadają już swoją kopię gry, nie muszą się martwić — mogą dalej grać.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Balatro nie pozwala ani nie zachęca do hazardu - i zasadniczo uważamy, że decyzja o ocenie wieku jest nieuzasadniona. Balatro został stworzony przez osoby, które są zdecydowanie przeciwne hazardowi. Dlatego podjęto staranne działania, aby zapewnić wszystkich, że w grze nie ma żadnych mechanik, czy elementów hazardowych.”

Balatro to pokerowy roguelike. Wciągająca gra z mechaniką budowania talii, a dzięki specjalnym kartom i jokerom może odmienić bieg gry, tworząc ekscytujące, miażdżące kombinacje. Gra ma unikalny styl graficzny i humorystyczny ton.

Balatro cieszył się dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami wśród graczy i krytyków. Tytuł ma świetne opinie na Steamie, a recenzenci wystawiali jej ocenę 10/10. Ciężko zrozumieć fenomen tej gry, ale w ciągu 8 godzin od swojej premiery wygenerowała ponad milion dolarów przychodu.

Nie wiadomo, jak długo potrwa zawieszenie sprzedaży gry na konsolach i czy wpłynie to na jej popularność.

Źródło: Twitter.com

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper