Remedy nabyło pełne prawa do serii Control od 505 Games! Prace nad kontynuacją idą zgodnie z planem

Gry
1724V
Control
Łukasz Musialik | 28.02, 19:07

Remedy Entertainment, fińskie studio tworzące gry, ogłosiło, że przejęło pełne prawa do serii Control od wydawcy 505 Games. Transakcja, która może być warta do 17 milionów euro (18,4 miliona dolarów), obejmuje prawa do Control, Control 2, sieciowego spin-offu o kryptonimie Condor i wszystkich przyszłych części serii. 

Remedy nawiązało współpracę z 505 Games już w 2017 roku, aby wydać Control, które ukazało się dwa lata później. Gra sprzedała się w ponad czterech milionach egzemplarzy i wygenerowała „wspólny przychód netto” w wysokości około 100 milionów euro (108,4 miliona dolarów) dla obu firm — powiedział dyrektor generalny Remedy, Tero Virtali.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Jako część długoterminowej strategii Remedy, aby mieć większą kontrolę nad naszym biznesem i IP, które stworzyliśmy, odzyskaliśmy pełne prawa do Control i projektów, które są w trakcie rozwoju — Condor i Control 2”, dodał. „Posiadanie pełnej własności nad serią Control daje nam wolność w decydowaniu o tym, co będzie najlepsze dla marki. Będziemy starannie rozważać wszystkie opcje, wiedząc, że Control jest uważane za atrakcyjną markę przez wielu partnerów”.

„Prace nad Condor i Control 2 posuwały się dobrze w ostatnich miesiącach, dlatego spodziewamy się, że wspomniane projekty osiągną kolejne etapy rozwoju w pierwszej połowie 2024 roku”, kontynuował Virtala. „Rozwój Condor i Control 2 będzie przebiegał normalnie, podczas gdy my będziemy rozważać najlepszy model wydawniczy, dystrybucyjny i finansowy dla tych projektów”.

Remedy niedawno potwierdziło także plany rozwoju i poszerzenia franczyzy Alan Wake po udanym debiucie drugiej głównej części serii. Po ponad dekadzie prób stworzenia sequela oryginalnego Alan Wake z 2010 roku, Alan Wake 2 został wypuszczony w październiku ubiegłego roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród graczy i krytyków. Oprócz zdobycia wielu prestiżowych nagród, Remedy poinformowało w tym miesiącu, że Alan Wake 2 sprzedał się w 1,3 miliona egzemplarzy, stając się tym samym najszybciej sprzedającą się grą tego studia.

Źródło: insider-gaming.com

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper