Assassin’s Creed Hexe będzie „najmroczniejszą odsłoną serii”. Ubisoft pracuje nad remakiem Black Flag

Gry (plotka)
19132V
Assassin’s Creed Hexe
Iza Łęcka | 27.02, 11:07

Tom Henderson na łamach Insider Gaming przedstawił plany Ubisoftu dotyczące Assassin’s Creed Infinity, jednakże to nie koniec intrygujących informacji. Insider otrzymał wgląd w możliwy harmonogram premier kolejnych gier Francuzów. W 2024 roku powinniście szykować bilety do Japonii.

Assassin’s Creed Infinity będzie HUB-em, którego zadaniem najprawdopodobniej będzie zbliżenie uniwersum skrytobójców do gatunku gier-jako-usług. Korporacja podjęła się realizacji rozbudowanego planu, lecz jego okoliczności zapewne nie zachwycą wszystkich sympatyków IP.

Dalsza część tekstu pod wideo

Assassin’s Creed Red i Assassin’s Creed Infinity to najnowsze projekty Ubisoftu, a na łamach Insider Gaming ujawniono także kolejne pozycje rozbudowujące serię francuskiej firmy.

Assassin’s Creed umiejscowiony w Japonii oraz swego rodzaju HUB dla wszystkich odsłon mają faktycznie zadebiutować w 2024 roku, lecz zdaniem Toma Hendersona przedsiębiorstwo planuje wydawać główne gry co dwa lata, natomiast pomiędzy wskazanymi datami oferować „mniejsze doświadczenia”.

Dlatego też w 2025 roku miałby zadebiutować Assassin’s Creed Invictus, czyli potencjalnie mniejsza produkcja z serii, która skupiłaby się na doświadczeniu multiplayer.

Natomiast w 2026 roku prawdopodobnie odbędzie się premiera Assassin’s Creed Hexe, czyli „najmroczniejszej gry Assassin’s Creed w historii”, która zgodnie z najnowszymi doniesieniami miałaby być jednym ze sposobów Ubisoftu na zaskoczenie wielu graczy. Francuski gigant branży już wcześniej informował, że otrzymamy historię koncentrującą się na czarownicy, a Insider Gaming wskazuje, że Hexe będzie pierwszą częścią od Assassin's Creed Chronicles: China (2015 rok), jaka otrzyma główną bohaterkę. Aktualnie postać nazywa się Elsa.

Ubisoft jednak nie traci tempa i stawia na dalszy rozwój marki, pracując nad projektami zatytułowanymi: Obsidian (Assassin’s Creed Black Flag Remake), Nebula (gra rozgrywana w Indiach, Imperium Azteków i Morzu Śródziemnym), Raid (darmowa, kooperacyjna gra PvE dla 4 uczestników) oraz nad „kolejnym remakiem Assassin's Creed, którego premierę zaplanowano na koniec dekady”.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper