Sony ma spory problem. Madame Web tak gigantyczną porażką, że wytwórnia rezygnuje z całej serii

Filmy/seriale
8388V
Madame Web
Iza Łęcka | 26.02, 11:18

Sony's Spider-Man Universe wciąż czeka na duży sukces, tymczasem „Madame Web” zalicza tak spektakularną porażkę, że korporacja ma zrezygnować z całej serii widowisk. Przez najbliższe lata zapewne nie zobaczymy produkcji z kobiecymi wersjami Spider-Mana w rolach głównych.

Według najnowszych danych „Madame Web” w drugi weekend zanotowała o 61% gorszy wynik w porównaniu z premierowym tygodniem. Film w dwa tygodnie uzyskał zaledwie 77,4 mln dolarów w światowym box office, więc nadal nie przebił kwoty, jaką przeznaczono na budżet – stworzenie widowiska z superbohaterkami kosztowało 80 mln dolarów.

Dalsza część tekstu pod wideo

To jednak nie koniec przeciwności Sony Pictures Releasing, gdyż zgodnie z raportem The Hollywood Reporter gigantyczna porażka „Madame Web” zmieni całe plany przedsiębiorstwa. Film miał zapoczątkować nową serię produkcji, lecz ostatecznie z okazałych zamiarów nici.

Po rozmowie z dyrektorem jednej z dużej sieci kin THR przedstawiło zaskakującą sytuację – w środowy wieczór w czasie rzeczywistym mogliśmy obserwować, jak widzowie rezygnują z biletów na „Madame Web”, a miejsca w kinach są zwalniane.

Produkcja zaliczyła „jeden z najgorszych startów w historii Hollywood dla filmu opartego na postaci Marvela”, tymczasem Sony pokładało ogromne nadzieje w sukcesie opowieści – w „Madame Web” pojawiają się trzy postacie drugoplanowe (w tych rolach Isabela Merced, Celeste O’Connor i Sydney Sweeney), a spekulacje wskazują, że bohaterki miały otrzymać samodzielne historie, by nawet powstał zespół Spider-Woman pod przewodnictwem Madame Web.

Wytwórnia musi jednak zmienić plany, co ostatecznie może wpłynąć na całe Sony’s Spider-Man Universe. W ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy świadkami dwóch nieudanych projektów („Morbius”, „Madame Web”), które mogą zweryfikować pomysły na następne widowiska. Miejmy nadzieję, że dwie tegoroczne, nadciągające produkcje – „Kraven Łowca” oraz „Venom 3” – spotkają się ze znacznie większym entuzjazmem widzów. Korporacja potrzebuje w końcu sukcesów. 

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper