Nieoficjalny przeciek zdradza plany Apple. Nowe urządzenie ma być przełomowe! „Pierwszy tak duży krok w przód”

Technologie
13991V
Logo Apple
Łukasz Musialik | 22.02, 15:08

Według niepotwierdzonego przecieku, który pojawił się na chińskim portalu Weibo, Apple pracuje nad swoim pierwszym składanym smartfonem, który ma być częścią linii iPhone 18. Przeciek twierdzi, że Apple przeniosło część swoich inżynierów z projektu Apple Vision Pro, czyli gogli VR, do projektu składanego iPhone’a

Przeciek sugeruje, że Apple planuje zaprezentować składany iPhone we wrześniu 2026 roku, wraz z innymi modelami iPhone 18. Składany iPhone miałby mieć 8-calowy ekran OLED, który po złożeniu zmniejszałby się do 4 cali. Przeciek nie podaje jednak żadnych szczegółów na temat designu, ceny czy specyfikacji składanego iPhone’a.

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

Apple nie potwierdziło ani nie zaprzeczyło istnieniu składanego iPhone’a, więc należy podchodzić do tego przecieku z dużą rezerwą. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy pojawiają się plotki o takim urządzeniu. Wcześniej analityk Ming-Chi Kuo i portal Bloomberg donosili, że Apple bada możliwość stworzenia składanego iPhone’a lub iPada, ale nie spodziewali się, że taki produkt ujrzy światło dzienne przed 2025 rokiem. W raporcie stwierdzono również, że Apple spodziewa się sprzedać „około 50 milionów sztuk” swojego składanego iPhone'a na całym świecie.

Składane smartfony są coraz bardziej popularne na rynku, dzięki firmom takim jak Samsung, Huawei czy Motorola, które oferują różne warianty takich urządzeń. Apple nie chce być w tyle za konkurencją i prawdopodobnie pracuje nad własnym rozwiązaniem, które będzie łączyło zalety smartfona i tabletu. Pytanie tylko, czy składany iPhone będzie gotowy na czas i czy spełni oczekiwania fanów marki.

Źródło: imore.com

Komentarze (113)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper