Netflix blokuje filmy i seriale w najtańszym abonamencie. Widzowie nie zobaczą wszystkich nowości

Filmy/seriale
10145V
Netflix logo
Iza Łęcka | 22.02, 10:48

Netflix już dwa lata temu wprowadził tańszy wariant abonamentu z reklamami, który miał być odpowiedzią na niezwykle powszechną praktykę dzielenia się kontem. Okazuje się, że w ramach subskrypcji widzowie nie mają dostępu do wszystkich filmów i seriali dostępnych na serwisie. Poznajcie szczegóły.

Streamingowy gigant już od dłuższego czasu walczy z użytkownikami dzielącymi się dostępem do haseł, a jednym ze sposobów było wprowadzenie na wybranych rynkach tańszych planów subskrypcji, w ramach którego trzeba oglądać reklamy. Po początkowo burzliwym przyjęciu, ostatnie raporty Netflixa wskazują, że liczba widzów wzrasta, a coraz więcej widzów korzysta z opisywanego rozwiązania. Najnowsze doniesienia jednak nie wywołają najlepszych reakcji...

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix blokuje dostęp do wybranych filmów i seriali subskrybentom, którzy korzystają z tańszych wersji abonamentu z reklamami – choć widzowie oglądają materiały promocyjne, nie mogą sprawdzić wskazanych produkcji. Na kartach danych tytułów na serwisie pojawia się adnotacja, że chcąc obejrzeć dany film „trzeba zmienić plan subskrypcji” - tak jest chociażby w przypadku filmu „Noc Dziękczynienia” z 2023 roku. 

Chwila, nie możesz nawet uzyskać dostępu do wszystkich treści w Netflix, jeśli korzystasz z planu z reklamami?

Tak więc oprócz usuwania treści we wszystkich tych usługach streamingowych, istnieje teraz ograniczona zawartość dla subskrybentów niższych poziomów.

To wątpliwe podejście platformy było już zapowiadane w zeszłym roku, lecz jak widać po najnowszych doniesieniach gigant SVOD nadal kontynuuje wątpliwą praktykę. Warto jednak podkreślić, że subskrypcja z reklamami nie obowiązuje jeszcze na polskim rynku. 

Źródło: X: MauroNL3

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper