Disney+ szykuje wielką premierę na końcówkę miesiąca. Zeszłoroczna komedia zmierza do streamingu

Filmy/seriale
3205V
Disney Plus Logo
Iza Łęcka | 21.02, 12:08

We wrześniu zeszłego roku entuzjaści kina mogli zapoznać się z najnowszą propozycją zdobywcy Oscara za „Jojo Rabbit”. Taika Waititi jest autorem kolejnej intrygującej historii – „Pierwszy gol” już wkrótce trafi do Disney+.

Taika Waititi w 2022 roku zaprosił widzów na „Thor: Miłość i grom”, lecz opowieść rozbudowująca Marvel Cinematic Universe nie została dobrze przyjęta przez zbyt wielu entuzjastów superbohaterskiego kina. Nie brakowało śmiałych opinii, według których zdobywca Oscara z 2019 roku nieco osiadł na laurach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tymczasem w zeszłym roku zadebiutował jego kolejny nietypowy projekt, w którym Waititi zajął się reżyserią oraz scenariuszem.

„Pierwszy gol” przedstawia historię reprezentacji Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej. Jako „najgorsza drużyna świata”, która zasłynęła spektakularną klęską, przygrywając 31:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 roku, nie może liczyć na zbyt wielkie uznanie. Do współpracy zatrudniony zostaje jednak nowy trener – Thomas Rongen (w tej roli Michael Fassbender) ma odwrócić losy zespołu i nadać mu nowy kierunek.

Film podzielił publikę – choć jest polecany przez zaledwie 44% krytyków z Rotten Tomatoes, to może pochwalić się średnią 84% od użytkowników tego serwisu. Teraz jednak szersze grono odbiorców będzie mogło przekonać się o efektach prac twórców. „Pierwszy gol” zadebiutuje na Disney+ już 28 lutego.

Pierwszy gol / Next Goal Wins

Najnowszy film Taiki Waititi'ego już 28 lutego na @DisneyPlus.

Źródło: X: josephinaola

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper