Sony zmienia strategię: Gry z PS5 trafią szybciej na PC. Prezes Sony wspomniał też o innych platformach!

Gry
6701V
PS Sony
Łukasz Musialik | 20.02, 18:35

Sony to firma, która słynie z ekskluzywnych gier na PlayStation, takich jak God of War, Spider-Man czy The Last of Us. Jednak Japończycy powoli zdają sobie sprawę, że rynek PC jest również ważny i podobnie jak Xbox, chcą zaoferować swoje najmocniejsze gry także tym graczom.

Dlatego Sony planuje zmniejszyć odstęp czasu między premierami gier na PlayStation i PC. Taką informację podał prezes Sony, Hiroki Totoki, podczas rozmowy z inwestorami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Totoki powiedział, że Sony chce być „agresywne w poprawie swojej rentowności” i że gry „multi-platformowe” będą miały w tym kluczowe znaczenie. I choć wyjaśnił, że przez multi-platformowe rozumie gry na PlayStation i PC, a nie na Xbox czy Switch, to w sieci pojawił się dokument, w którym wspomina także o innych platformach

„Kolejnym czynnikiem będą tytuły własne. Mocne tytuły, które osiągną wzrost na PS5, komputerach PC i innych platformach, poszerzając naszą marżę” - powiedział prezes Sony, Hiroki Totoki.

undefined

Totoki dodał, że porty ich największych gier pomogą zwiększyć zyski z PlayStation Studios, które jest jednym z głównych źródeł przychodów Sony. Nie wiadomo, jak duży będzie odstęp czasu między premierami gier na PlayStation, a PC i czy rzeczywiście chodzi tylko o ten rynek, sądząc po udostępnionym pliku z Q&A (interesujący fragment możecie zobaczyć na zdjęciu).

Dotychczas Sony wydawało swoje gry na PC z opóźnieniem od kilku miesięcy do kilku lat. Na przykład God of War z 2018 roku trafił na PC dopiero w 2022 roku. Totoki nie podał też, które gry będą objęte nową strategią. Z opublikowanego dokumentu można jednak wysnuć wniosek, że będą to „najmocniejsze i największe tytuły”. Wydawanie gier na PC ma duży potencjał i Sony chce go najwyraźniej wykorzystać. 

Źródło: sony.com

Komentarze (457)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper