Sony stworzy 4 kinowe produkcje o jednym z najpopularniejszych zespołów wszech czasów!

Filmy/seriale
532V
The Beatles
Mateusz Kucharski | 20.02, 16:37

Kiedy myślimy o zespołach muzycznych, które miały największy wpływ na całą branże, to jednym z pierwszych, jakie przyjdą nam do głowy są Beatlesi. W sieci pojawiła się właśnie rewelacyjna wiadomość dla wszystkich fanów muzyków z Liverpoolu. Sony, we współpracy z Apple Corps, stworzy cztery kinowe produkcje opowiadające o życiu wszystkich czterech artystów.

The Beatles to zespół, który na stałe wpisał się w historię branży muzycznej. Pomimo stosunkowo krótkiego istnienia, Beatlesi wydali wiele albumów, które do dziś sprzedają się świetnie. Fani mogą już zacierać ręce, gdyż zapowiedziano właśnie powstanie czterech filmów. Każdy z nich przybliży osobno historię danego członka zespołu, czyli Paula McCartney'a, Johna Lennona, George'a Harrisona oraz Ringo Starra.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zamierzamy, aby było to wyjątkowo ekscytujące i epickie doświadczenie kinowe: cztery filmy, opowiedziane z czterech różnych perspektyw, które opowiadają jedną historię o najbardziej znanym zespole wszechczasów. Do tego błogosławieństwo The Beatles i Apple Corps to ogromny przywilej. Od naszego pierwszego spotkania z Tomem Rothmanem [dyrektorem Sony Pictures Entertainment - przyp. red.] i Elizabeth Gabler było jasne, że podzielają oni zarówno naszą pasję, jak i ambicje związane z tym projektem i nie możemy sobie wyobrazić bardziej idealnego domu niż Sony Pictures.

Wstępna premiera zaplanowana jest na 2027 rok, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Za film ma odpowiadać Sam Mendes, reżyser znany z takich produkcji jak Skyfall (2012), Spectre (2015) i 1917 (2019). Nie jest to oczywiście jedyna produkcja, która opowie historię członków zespołu, takich było znacznie więcej. Sami Beatlesi byli również bezpośrednio zaangażowani w kilka filmów, między innymi „A Hard Days Night z 1964 lub „Help" (1965).

Trwają prace nad czterema oddzielnymi filmami biograficznymi o każdym z członków zespołu The Beatles, które trafią do kin w 2027 roku. Sam Mendes wyreżyseruje każdy z filmów, które będą połączonymi ze sobą historiami, po jednej z punktu widzenia każdego członka zespołu.

Na podstawie twórczości zespołu, stworzona została również jedna z odsłon serii Rockband, gdzie gracze na pomocą instrumentów, takich jak gitary, mikrofon czy perkusja mogli zagrać najpopularniejsze utwory brytyjskiej ekipy.

Źródło: Deadline

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper