PS5 Slim z poważną wadą fabryczną! Tysiące konsol do wycofania? Sony nie reaguje na problem

Gry
19574V
PS
Łukasz Musialik | 19.02, 16:29

Użytkownicy PlayStation 5 Slim zgłaszają masowe problemy z nowymi konsolami. Wady fabryczne, bo inaczej nie da się tego nazwać  (dotyka osoby już od premiery normalnej i większej konsoli PS5 FAT), mogą dotyczyć tysięcy urządzeń i prowadzić do poważnych awarii. 

Sony oficjalnie nie komentuje sprawy, ale rosnąca liczba skarg na forach internetowych i w mediach społecznościowych niepokoi fanów marki. Na czym polega problem? Prawdopodobnie jest to wadliwy system chłodzenia. W rezultacie konsole przegrzewają się podczas grania w wymagające gry (zwłaszcza tytuły z PS5), co może prowadzić do licznych komplikacji. W niektórych przypadkach konsole przegrzewają się nawet podczas oglądania filmów lub korzystania z aplikacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Użytkownicy zgłaszają problem bardzo głośnej pracy wentylatora (zbliżony do tego z PS4 Pro), po którym pojawia się komunikat o przegrzanej konsoli. Czasami dochodzi wręcz do wyłączenia sprzętu, jakby ktoś odłączył go nagle z zasilania. Losowo wyłączająca się konsola doprowadza do ciągłej naprawy pamięci, co w późniejszym czasie może skutkować uszkodzeniem jej podzespołów

TPS5 slim przegrzewa
się przez u/BIG92RED52 w playstation

Help, is my PS5 slim getting too hot?.
byu/Scacco_matto04 inplaystation

Dysk twardy Ps5 Slim nagrzewa się
przez u/li33a_ w playstation

Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre jednostki PS5 FAT zachowywały się w sposób identyczny i choć problem był duży, to teraz wydaje się on jeszcze większy. I nie ma to związku z kurzem, zapchaniem otworów wentylacyjnych, czy z tzw. wciekającym ciekłym metalem. Jeśli z jakichś niewyjaśnionych powodów padł Wam np. laser w napędzie (nawet w sytuacji, gdy nie korzystaliście z niego często), to także mogło być spowodowane skutkami zbyt gorącej temperatury, która oddziałuje na wszystkie podzespoły, powoli je niszcząc.

Problem z przegrzewającą się konsolą dotyczy być może tylko jakiegoś (jak na razie) niewielkiego procentu wszystkich wypuszczonych na rynek urządzeń, ale odsetek osób zwracających swój sprzęt jest coraz większy. W internecie możemy przeczytać o nadanym przez internautów przydomku „zielonym ekranem śmierci”

Co na to Sony? Jak dotąd Sony nie wydało oficjalnego oświadczenia w sprawie wadliwych PS5 Slim. Na forach internetowych pojawiły się nieoficjalne informacje, że firma jedynie bada problem. Jak na razie wszystkie przypadki są oparte na doniesieniach użytkowników i nieoficjalnych źródłach. Sprawę można zbadać samemu, wpisując w wyszukiwarkę następujące słowa: „PS5 overheating problem” lub „PS5 Slim overheating problem”. 

Źródło: Reddit.com

Komentarze (398)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper