PS5 Pro pozytywnie zaskoczy ceną, ale pojawi się haczyk? Insider wspomina o dacie premiery

Gry (plotka)
12593V
PS5 Pro
Iza Łęcka | 15.02, 07:00

Powracają plotki dotyczące PS5 Pro. Urządzenie ma zadebiutować na rynku jeszcze w 2024 roku, a Sony podobno mogłoby zaskoczyć ceną, choć nie każdy użytkownik będzie zadowolony. Sprzęt będzie mocniejszy.

Już w zeszłym roku można było natrafić na plotki, zgodnie z którymi japoński producent w 2024 roku planuje wrzucić na rynek odświeżony i zarazem mocniejszy model PlayStation 5. Doniesienia nie zostały w żaden sposób potwierdzone, by nie zabić sprzedaży PS5 – jak wiadomo, w ostatnich dniach przeceniono „odchudzony” model, a jest to pierwsza promocja na tę wersję konsoli w historii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Technologiczny informator Moore's Law is Dead powrócił jednak ze szczegółami na temat PS5 Pro. Według jego najnowszych informacji część specyfikacji została już ustalona, a Sony ma zaoferować 16 GB pamięci GDDR6 (18 Gb/s) na magistrali 256-bitowej. Przedsiębiorstwo podobno dalej będzie korzystać z AMD Zen2, ale z prędkością taktowania do 4,4 GHz (różnica względem 3,5 GHz od PS5) oraz AMD RDNA 3 z 60 jednostkami CU (RDNA 2 z 36 CU w PS5).

Insider, czerpiąc garściami ze swoich źródeł z AMD, uważa, że PS5 Pro ma zadebiutować na święta 2024 roku – producent podzespołów ma oczekiwać debiutu urządzenia pod koniec roku.

Moore's Law is Dead wspomniał również o cenie – przecieki wskazują, że PS5 Pro miałoby kosztować 500 dolarów, ale w tej cenie Sony ma sprzedawać wersję bez napędu. Gracze zapewne otrzymają możliwość dokupienia odtwarzacza – już PS5 Slim oferuje bardzo prosty montaż dodatkowej części.

Nie widzę w tej konsoli niczego, co naprawdę sprawiłoby, że cena jej wyprodukowania pod koniec tego roku byłaby znacznie wyższa niż cena PS5 w 2020 roku. Nie drastycznie więcej, może trochę więcej, ale nie drastycznie więcej.

Jeśli informacje zostaną potwierdzone, to w najbliższych miesiącach Sony może obniżyć cenę PS5 (Slim), by oferować PS5 Pro w cenie aktualnie wydanego modelu. Już wcześniej nie brakowało plotek, które sugerowały, że producent zdecyduje się na tego typu ruch i dzięki temu będzie w stanie oferować urządzenie w dogodniejszej cenie.

Źródło: WccfTech.com

Komentarze (365)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper