PHYSINT to gra czy film? Kojima zdradza kolejne szczegóły: „Nie wiem jeszcze, jak daleko możemy się posunąć”

Gry
1149V
PHYSINT
Łukasz Musialik | 12.02, 18:40

PHYSINT to nowy projekt Hideo Kojimy, twórcy słynnej serii Metal Gear Solid. Gra ma być hybrydą gry i filmu, która zaskoczy zarówno fanów, jak i nowych graczy. Twórca współpracuje przy tym z Sony Interactive Entertainment i Columbia Pictures, co świadczy o wysokim budżecie i ambicjach.

W wywiadzie na kanale HideoTube, Kojima wyjaśnił, że PHYSINT będzie szpiegowską grą akcji. Gra ma być tak realistyczna i kinowa, że osoba, która wejdzie do pokoju, nie będzie w stanie odróżnić jej od filmu. Hideo dodał, że nie jest pewien, jak daleko może posunąć się w łączeniu dwóch mediów, ale ma wiele pomysłów do zrealizowania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Niedawno przyznał też, że pierwotnie założył swoje studio, aby tworzyć nowe i oryginalne gry, takie jak Death Stranding. Jednak kiedy zachorował i napisał testament, to zupełnie odmieniło jego priorytety. Zdecydował się wrócić do gatunku, który go rozsławił, czyli akcji i szpiegostwa, ponieważ wielu fanów tego od niego oczekiwało

Kojima powiedział też, że odrzucał wiele propozycji z Hollywood, aby nakręcić jakiś film, ponieważ uważa, że jego gry są już filmami. “Będziemy współpracować z wieloma twórcami z branży, mimo że produktem jest gra, nie będzie się ona zbytnio różnić od filmów” - powiedział w trakcie wywiadu. PHYSINT zapowiada się na kolejne arcydzieło Kojimy, które zdefiniuje nową generację gier. Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra się ukaże, ani jak będzie wyglądać. 

Źródło: pushsquare.com

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper