Overwatch 2 ze zmianami. Blizzard reaguje na krytykę graczy

Gry
1340V
Overwatch 2
Mateusz Kucharski | 12.02, 14:47

Blizzard stara się reagować na krytykę Overwatcha ze strony graczy. Amerykańska korporacja udostępniła dość obszerne informacje odnośnie zmian, jakie planuje wprowadzić w swojej produkcji.

Od początku swojego istnienia, Overwatch 2 jest negatywnie oceniany przez dużą część graczy. Szczególną uwagę zwracają, między innymi, na uniemożliwienie zdobywania skórek poprzez granie w grę, tak jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie sieciowej strzelanki. Blizzard nie dotrzymał też słowa odnośnie stworzenia trybu PvE, który został ostatecznie anulowany.

Dalsza część tekstu pod wideo

W najnowszym komunikacie, Blizzard napisał, że wsłuchuje się w opinie graczy i zamierza wprowadzić zmiany dotyczące np. systemu rankingowego:

Stworzyliśmy lepszy system, który nie tylko jest dokładniejszy, ale jednocześnie pomaga przekazać znaczenie matematycznej złożoności matchmakera i zapewnia jasny wgląd w to, co wpływa na twój ranking. Jedną z opinii, które usłyszeliśmy, jest to, że sama znajomość swojej rangi nie mówi nic o tym, dlaczego wzrosła lub spadła. Mając na celu zapewnienie większej przejrzystości w każdym pojedynczym meczu, wracamy do aktualizowania twojej rangi po każdym meczu i pokazywania, ile postępów zyskujesz lub tracisz między każdą dywizją.

Oprócz zmian dotyczących systemu rankingowego, Blizzard zapowiada, że "wprowadzone zostaną fundamentalne zmiany, które będą miały wpływ na rozgrywkę każdą postacią". Do tych zmian mają zaliczać się: Zapewnienie bardziej spójnego odczucia podczas strzelania i lądowania pocisków na przeciwnikach. Zmniejszony zostanie wpływ obrażeń typu burst, aby lepiej umożliwić skontrowanie zagrania oraz dostosowanie w jakich momentach leczenie i obrażenia są skuteczne, aby ograniczyć stagnację w walkach drużynowych. 

Zapowiedziano również dostosowanie puli zdrowia w celu zrównoważenia rozgrywki oraz możliwość zdobycia nowych nagród, które będą miały odzwierciedlać zaangażowanie gracza w rywalizację w 2024 roku.

Pełną listę zmian w nowym sezonie możecie zobaczyć tutaj. Sezon 9 startuje już jutro - 13 lutego. 

Źródło: Eurogamer

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper