Twórcy Silent Hill 2 Remake założyli nowy zespół. Broken Mirror Games rozpoczyna działalność

Gry
2107V
Silent Hill 2 Remake
Iza Łęcka | 12.02, 10:32

Polskie studio jest już coraz bliżej zakończenia prac nad Silent Hill 2 Remake, jednakże nie traci tempa i już teraz przedstawia nową markę. Krakowskie przedsiębiorstwo oficjalnie rozpoczyna działania w sektorze second party.

Bloober Team jest ekipą, która od 2008 roku zdążyła sobie wypracować pozycję na rynku gier. Ostatnia współpraca z Konami, w ramach której na rynku zawita Silent Hill 2 Remake, jest jednym z najbardziej oczekiwanych momentów w działalności studia. Nie oznacza to jednak, że firma zamierza spocząć na laurach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Bloober Team zdecydował się na utworzenie nowej marki Broken Mirror Games – to oficjalny początek działań second party studia, które wchodzą w zakres realizacji planu strategicznego na lata 2023-2027. Deweloperzy chcą rozpocząć współpracę z innymi zespołami, lecz nad każdym projektem będzie czuwało krakowskie studio.

Chcemy uwolnić prawdziwy potencjał horroru poprzez wymianę know-how oraz współpracę z innymi twórcami, którzy mają swoją specjalizację. Podobnie jak naprawianie „rozbitego lustra” wymaga odnalezienia brakujących elementów, tak samo nasza podróż polega na łączeniu odpowiednich kompetencji.

Jako producent działający pod patronatem Bloober Team wnosimy naszą wiedzę w zakresie tworzenia wielowarstwowych narracji w klimacie horroru. Nad każdym projektem będzie czuwał nasz główny zespół kreatywny. Realizacja tego elementu planu strategicznego pozwoli nam na skalowanie biznesu bez utraty jakości. Mówiliśmy o tym, że spodziewamy się, że nadchodzący czas będzie dla nas wyjątkowo korzystny, ale najważniejsze, że dochodzimy do tego w sposób organiczny, znacznie zwiększając obecne możliwości spółki – przyznał Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Broken Mirror Games to dział w Bloober Team, posiadający własne zasoby ludzkie, jednak ściśle współpracujący z zespołem first party Bloober Team.

Jak na razie nie poznaliśmy dokładnych szczegółów oraz produkcji, które miałoby uwzględniać nowe przedsięwzięcie. Marka zostanie bliżej zaprezentowana partnerom firmy podczas konferencji DICE w Las Vegas, która odbędzie się w dniach 13-15 lutego.

Źródło: Bloober Team

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper