Xbox Cloud Gaming dla Meta Quest 3 - graj bez konsoli. Aplikacja doczekała się oficjalnego wsparcia Microsoftu

Technologie
2466V
XCG
Łukasz Musialik | 09.02, 17:21

Pojawiła się nowa aplikacja pozwalająca grać w tytuły z Xboxa na goglach wirtualnej rzeczywistości i to bez posiadania konsoli. Wszystko dzięki Xbox Cloud Gaming, które wspiera Meta Quest 2,3 i Pro.

Meta Quest 3 to jeden z najlepszych samodzielnych zestawów VR na rynku, który oferuje wygodę, jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki (ulepszenia względem poprzedniej wersji), świetną jakość obrazu i możliwość uzyskania mieszanej rzeczywistości - chodzenie w założonych na głowę goglach, choć wygląda zabawnie, jest możliwe i całkiem bezpieczne. Ale czy wiesz, że możesz też używać ich do grania w gry z Xboxa? 

Dalsza część tekstu pod wideo

Aplikacja Xbox Cloud Gaming (beta), która pojawiła się pod koniec grudnia 2023 roku w Meta Store obsługuje Meta Quest 2 i 3 oraz Meta Quest Pro. To oznacza, że możesz strumieniować dowolną grę z Xboxa dostępną w chmurze, dzięki subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. A wszystko na ogromnym wirtualnym ekranie, bez konieczności posiadania konsoli. Brzmi świetnie, prawda?

I choć aplikacja jest z nami od grudnia, to dopiero teraz doczekała się oficjalnego wsparcia technicznego od Microsoftu. Czego będzie potrzebować, aby zanurzyć się w wielkich hitach na goglach VR?

 • Zestawu VR Meta Quest 2, 3 lub Pro
 • Kontrolera (wspierany jest Nintendo Switch Pro Controller, Xbox Wireless, DualShock 4 i niektóre przewodowe kontrolery innych firm podłączone przez USB-C do gogli)
 • Subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate
 • Szybkiego połączenia internetowego
 • Oprogramowania Quest V60 lub nowszego

XCG

Krótka instrukcja:

 1. Załóż swój zestaw VR
 2. Otwórz aplikację Meta Store
 3. Wyszukaj Xbox Cloud Gaming (beta)
 4. Kliknij Pobierz
 5. Otwórz aplikację i kliknij Rozpocznij
 6. Włącz tryb parowania na swoim kontrolerze
 7. Wybierz swój kontroler i sparuj go ze swoim zestawem VR
 8. Zaloguj się do swojego konta Xbox
 9. Zrestartuj swój gogle
 10. Otwórz aplikację Xbox Cloud Gaming (beta) i graj!

Aplikacja Xbox Cloud Gaming działa teraz naprawdę dobrze. Z czasem będą wprowadzane ulepszenia i nowe funkcje, ale w obecnym stanie jest to fantastyczny dodatek do biblioteki aplikacji Questa. Od teraz jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas używania Xbox Cloud Gaming, możesz je zgłosić bezpośrednio z aplikacji i wysłać zrzut ekranu.

Źródło: pcgamesn.com

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper