Czy można znaleźć idealną parę? Pewien Rosjanin udowodnił, że z pomocą ChatGPT-4 od OpenAI jest to możliwe!

Technologie
1458V
ChatGPT
Łukasz Musialik | 09.02, 16:27

Sztuczna inteligencja (AI) to technologia, która potrafi wykonywać różne zadania, jednak dalej robi błędy i potrzebuje kontroli człowieka - zwłaszcza jego rozumu i kreatywności. Niektórzy uważają, że AI jest zbyt niestabilna i nieprzewidywalna, aby stać się rewolucją. Jednak pewien Rosjanin użył AI firmy OpenAI, aby znaleźć idealną randkę na Tinderze, pokazując niesamowite możliwości tej nowej technologii.

Aleksandr Zhadan to programista, który po rozstaniu z dziewczyną w 2021 roku zaczął umawiać się z kobietami w Moskwie i Petersburgu. Jednak każda randka kończyła się fiaskiem. W 2022 roku Zhadan uzyskał dostęp do API GPT-3 firmy OpenAI, jednym z najbardziej zaawansowanych modeli językowych na świecie. Rosjanin stworzył bota, który automatycznie lajkował profile z co najmniej dwoma zdjęciami na Tinderze. Następnie połączył bota z API GPT-3, aby model mógł rozmawiać z potencjalnymi kandydatkami bez jego udziału.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zhadan użył następującej instrukcji dla modelu: „Jesteś facetem, który rozmawia z dziewczyną po raz pierwszy. Twoim zadaniem jest, nie od razu, zaprosić ją na randkę”. Pierwsze próby nie były zbyt udane, ponieważ model często zapominał informacji, które podawał wcześniej w tej samej rozmowie. Wyglądało to kiepsko, jakby Rosjanin miał dziurawą pamięć, co oburzało potencjalne kandydatki.

Sytuacja poprawiła się znacznie, gdy OpenAI wydało ChatGPT-4, który wprowadził dedykowaną pamięć podręczną. Zhadan nauczył model pisać bardziej naturalnie i zainstalował dodatkowe filtry, aby zapobiec wysyłaniu przez model „żenujących” historii. Aby lepiej dopasować go do swoich preferencji, Zhadan „nakarmił” swój bot ponad czteroma tysiącami profili, które wcześniej sam polubił, łącząc Torchvision z internetową wersją Tindera.

Zhadan użył następującego filtra:

undefined

Dzięki temu z 353 dopasowanych profili na Tinderze model mógł porozumieć się z 160 (45 procent), co zaowocowało 12 randkami. Rosjanin ciągle udoskonalał swój sposób, prosząc ChatGPT o podsumowanie jego rozmów z każdą kandydatką na Tinderze i Telegramie. Poprosił też model o stworzenie profilu każdej dziewczyny, z którą się spotkał.

Ostatecznie zintegrował swojego bota z Google Calendar i Telegram z GPT-4, najnowszym modelem językowym firmy OpenAI. Korzystając z mocy AI, nasz płodny Casanova skończył z 4886 dopasowanymi profilami na Tinderze. W końcu została tylko jedna dziewczyna, której Rosjanin oświadczył się po roku rozmów prowadzonych przez stworzonego przez siebie bota.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper