X najpopularniejszą apką w App Store po zapowiedzi wywiadu z Putinem. Elon Musk wspiera znanego dziennikarza

Technologie
1927V
Musk Putin
Bartosz Dawidowski | 08.02, 09:40

Od czasu przejęcia X (Twitter) przez Elona Muska narastają coraz większe kontrowersje wokół tej platformy społecznościowej. Między innymi z tego powodu, że Musk jest orędownikiem wolności słowa, oferując platformę do wypowiedzi również tym osobom i narracjom, które nie podobają się wielkim korporacjom i rządom.

Pomimo bojkotu X (dawnego Twittera), który zapowiedziały już w 2023 roku Disney, Warner Bros. czy Apple platforma Elona Muska staje się jeszcze popularniejsza niż dawniej, Obecnie to właśnie apka X jest najpopularniejszym smartfonowym/mobilnym softwarem w USA, dystrybuowanym w App Store, wyprzedzając nawet Instagram.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z ogromnym wzrostem popularności apki X mamy do czynienia od wczoraj. Można łączyć ten trend z zapowiedzią, że na X zostanie niedługo (prawdopodobnie dzisiaj) opublikowany wywiad Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem. Tucker Carlson to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy świata, który pracował przez lata w amerykańskiej stacji telewizyjnej Fox News, gdzie stał się przede wszystkim krytykiem poczynań Partii Demokratycznej w USA.

Tucker Carlson zaznaczył, że wywiad prawie na pewno nie pojawi się m.in. na YouTube ze względu na cenzurę treści na tej platformie. Dziennikarz w następujący sposób uzasadnia decyzję o wywiadzie z Putinem, który zostanie opublikowany na X prawdopodobnie jeszcze dzisiaj:

Oto dlaczego to robimy. Po pierwsze dlatego, że to nasza praca. Zajmujemy się dziennikarstwem. Naszym obowiązkiem jest informowanie ludzi. Dwa lata po wojnie, która zmienia cały świat, większość Amerykanów nie jest informowana. Ludzie nie mają pojęcia, co dzieje się w tym regionie, tutaj, w Rosji czy 600 mil dalej, na Ukrainie. Ale powinni wiedzieć, że płacą za to w sposób, którego być może jeszcze nie do końca dostrzegają. Wojna na Ukrainie to ludzka katastrofa. Setki tysięcy ludzi zginęło. Całe pokolenie młodych Ukraińców. I wyludniło największy kraj w Europie. Ale długoterminowe skutki są jeszcze głębsze.

 

(…) Nasi politycy i media promują zagranicznego lidera, jak nową markę konsumencką, a żaden zachodni dziennikarz nie zadał sobie trudu przeprowadzenia wywiadu z prezydentem drugiego kraju zaangażowanego w ten konflikt, Władimirem Putinem. Większość Amerykanów nie ma pojęcia, dlaczego Putin najechał Ukrainę, ani jakie są jego obecne cele. Nigdy nie słyszeli jego głosu. To źle. Amerykanie mają prawo wiedzieć wszystko, co tylko mogą o wojnie, w którą są zamieszani, a my mamy prawo im o tym powiedzieć, ponieważ też jesteśmy amerykańskimi obywatelami - powiedział Tucker Carlson”.

Źródło: https://techcrunch.com/2024/02/07/x-formerly-twitter-becomes-no-1-app-on-u-s-app-store-on-news-of-tucker-carlson-putin-interview/

Komentarze (122)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper