Metroid Prime 4 niespodzianką Nintendo na 2024 rok? Prace nad grą mają być finalizowane

Gry (plotka)
1183V
Metroid Prime Remastered
Wojciech Gruszczyk | 22.01, 20:38

Nintendo w pierwszych miesiącach 2024 roku skupia się wyłącznie na odświeżonych przygodach, ale bardzo możliwe, że firma szykuje przynajmniej jedną bombę na drugą połowę roku. Metroid Prime 4 ma znajdować się na ostatniej prostej.

Another Code: Recollection, Mario vs. Donkey Kong, Paper Mario: The Thousand-Year Door, Luigi's Mansion 2 HD oraz Princess Peach: Showtime to pierwsze gry zaplanowane przez Nintendo na 2024 rok i tylko w jednym przypadku możemy mówić o zupełnie nowej przygodzie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak jednak wiadomo korporacja szykuje się do premiery next-genowego sprzętu i bez wątpienia urządzenie będzie potrzebować kilku mocnych gier, które będą mogły zadebiutować razem ze sprzętem.

SuperMetalDave64 postanowił zbadać sytuację i przygotował bardzo ciekawe wnioski – Retro Studios może właśnie finalizować prace nad Metroid Prime 4.

Twórcy już około 10 miesięcy temu zatrudniali zewnętrznych programistów do wykonywania testów gry – zainteresowani zajmowali się wykrywaniem błędów w celu zapewnienia oczekiwanej jakości. Nad projektem miał pracować między innymi Edwin Atwell, który wcześniej zebrał doświadczenie przy pracy nad serią Call of Duty.

Retro Studios miało także nawiązać współpracę z Next-Gen Dreams 3D, czyli firmą, która specjalizuje się w przygotowaniu wizualnie pięknych materiałów wideo – zwiastuny często prezentują nowe gry.

Deweloperzy już od przynajmniej 10 miesięcy testują pozycję, mogą pracować nad zwiastunem, a jednocześnie musimy pamiętać, że tytuł został zapowiedziany w 2017 roku... i nawet licząc, że w 2019 roku prace rozpoczęły się od nowa, to deweloperzy już przez kilka dobrych lat rozwijają produkcję.

Źródło: Universonintendo.com

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper